Carboniacup premiérově u Budapešti

Třetí letošní závodní víkend očekává v Carboniacupu okruh nedaleko Budapešti. Na známém okruhu F1 zvaném Hungaroring se pojede již 5.6.  Je to trochu novinka, a tak jsme zvědaví na výkony jezdců na neznámé trati, ale také na jejich účast, jedná se o nejvzdálenější závodní okruh, na kterém se letos Carboniacup pojede. Garantem závodu tentokráte bude firma zabývající se efektivním nakládáním se penězi, tedy Effective, o níž si můžete přečíst na jejich stránkách. Pojďme se nyní podívat na to, kdo nám na maďarský okruh přijede. Prozatím ke konci května evidujeme 61 přihlášených jezdců.

Carbonia cup

Skupina A aneb od Fiesty po Porsche. Ano i takovéto vozy ukrývá skupina upravených cestovních vozů, rozdělených podle skupiny úprav a výkonu motoru do dalších podskupin. Luděk Dolejš pojede s Fordem Fiesta, Slovák Marián Polonyi s BMW 130i, stejně tak jako Mašek a Zabloudil. Představí se nám také Dánel a Adrej Somogyi s Audi TT a VW Golf, plejádu Bavoráků představuje Martin Šípek, Vladan Pitel, Karel Kováč s BMW Z3M, Otto Svoboda, či Tomáš Rais. Českou značku Škoda zastupuje Jakub Klobása, Japonce Nissan Bronislav Stratil, italské značky představí Petrů a Formánek s Lamborghini Gallardo a Dennis Waszek s Ferrari 430 GT3. Nakonec jsme si nechali značku Porsche, se kterou se k Balatonu vydají Martin Jansa, Michael Oliver, Milan Galáš a Radek Hort. Skupinové hodnocení zatím vede Jiří Míka a Martin Šípek.

Celkem devět vozů se prozatím přihlásilo do skupiny B sériových cestovních vozů. Té zatím dominují Zbyněk a Zdeněk Čurdovi, kteří startují s BMW E36 a BMW 330 Ci. Na stejné značce BMW vyrazí do Maďarska i Lukáš Valdman a Daniel Havrlant. S vozem VW Scirocco pojede Tomáš Honz, Tomáš Beneš, který patří mezi stálice Carboniacupu od jeho vzniku pojede s Alfou Romeo, Boleslav Waszek a Standa Šedivec pojedou na Corvette ZR1 a Nissan GTR pojede Libor Milota. Trochu nám zde poslední dobou chybí zástupci Fordu Mustang.

Carbonia cup

Nejpočetnější skupinou na Hungaroringu bude zřejmě skupina C speciálních vozů, kde mohou startovat nejen Caterhamy, ale i Ariel Atom, KTM-X Bow, nebo také prototypy. K nejrychlejším vozům vůbec patří Pacemaker Rakušana Gottfrieda Hatze a spolu s ním se představí celkem pět Rakušanů – Franz, Kranzmüller, Reisenbauer a Krammer s Caterhamy. V letošním roce poprvé uvidíme i Kaipan s Jaroslavem Vargou za volantem. Na KTM X-Bow pojede Radim Havlík a Slovák Peter Duchyňa. S Caterhamy se představí nejen vedoucí MichaL Reiman, ale také Michal Vítek, Marek a Michal Bláha, Jakub a Martin Křečkovi, Michal Axmann, Michal Belada, či Angel Bratovanov.

Do skupiny D formulových vozů máme přihlášeno devět jezdců a skoro polovinu tvoří jezdci formule Renault 2,0. Tedy Karel Hrabaň, Vladimír Netušil, Günter Weiss a Mathias Stark z Německa. Další Němec Hans Sieber přiveze MTX, Pavel Langer Autolu 1/04, Jan Rieger Forim Honda a v týmu Chabr motorsport pojede s vozem Tomis 03 Václav Šafář a s konstrukcí VD05 Filip Turek.

carbonia cup

Pro fanoušky trochu vzdálený závod pak můžete sledovat na kanále Sport5, nebo přímo na facebooku v přiložených odkazech. Vzhůru na Hungaroring, startujeme již 5.6.

Vláďa Rožánek a tým Carboniacupu 2016

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.