Carboniacup poprvé nastartuje motory na Slovakiaringu 4.5.

Známá slovenská trať u Orechovej Potoni bude letos hostit první díl seriálu okruhových závodů Carboniacupu, tedy po zrušení prvního mosteckého klání se jezdci konečně dočkali. A to hned dvojitým závodem, tedy dvojnásobný počet bodů do celkového hodnocení sezony.

Rychlá trať slovenského okruhu, která vyrostla u Orechovej Potoni zvaná Slovakiaring letos poprvé dá možnost jezdcům rozburácet motory svých přes zimu jistě poladěných vozů, a těšit se můžeme i na několik nováčků ve startovním poli, které čítá více, jak sedmdesát jmen rozdělených opět do 4 závodních skupin, jak je u Carboniacupu dobrým zvykem. Rychlá trať tedy prověří jezdce, zda přes zimu a nezávodní pauzu dobře na simulátorech natrénovali a jestli technika bude mít i výdrž, ne jen koně pod kapotou.

Skupina A patří upraveným cestovním a GT vozům. V nejslabší objemové kubatůře A1 pojede mladý Matěj Chabr s VW Golf. V A2 do 2000ccm vyrazí na trať Pavel Zeman s Mazdou RX8, Mirek Pribula s Renaultem Clio a také Zbyněk Čurda na Audi A3. Ve třílitrové skupině A3 si zazávodí Miroslav Látr, Luboš Sázava a Dušan Vít, všichni na vozech bavorské automobilky BMW. Proti plejádě vozů BMW se do skupiny třiapůllitrů postaví také Škoda Octavia RS III Rakušana Keke Platzera, proti němu pak v nejobsazenější podskupině A4 ještě MiVi, Tomáš Zabloudil, Filip Vykouřil, Jaroslav Novák, či Martin Toth. Skupina A7 pro  speciály do 2000ccm předvede Jiřího Sedláka na Škodě 120 RS a s nejsilnějším Porsche GT3 přijede ve skupině A9 nad 3500ccm domácí Ivan Šoltys.

Skupina B patří sériovým cesťákům, které na Slovakiaringu doplní ještě domácí pohár Fiat Abarth Cup, tedy stejné náčiní. Ve skupině B2 do 2000ccm nebo přeplňovaných 1200ccm se přijedou ukázat Miloš Merta se Subaru BRZ, Libor Šajner s Toyotou GT86 a Ivo Štajdl s Alfou Romeo 147. Milan Zubatý s Fordem Fiesta ve skupině B3 do 3000ccm bude mít za soupeře Zdeňka Čurdu s BMW 330 Ci a trojici jezdců na Alfách Romeo, tedy Martina Hanzla, Tomáš Beneše a Lukáše Liebzeita. Ondřej Frič a Radek Zimmer si to se svými Lotusy rozdají ve skupině B4 do 3500cm. Nejsilnější B5 má tentokrát vozů povícero. Domácí Miloš Pavlanský na BMW M4, Štefan Cehula s BMW M2, Peter Čižmárik s Porsche 911 Gts, nebo Ján Cehula s Audi RS5, další vůz Porsche přiveze Josef Hrdlička, nebo Polák Tomasz Lach, s Mercedesy AMG pojedou Luboš Nebřenský nebo Martin Semerád. Skupina B6 patří Abarthům, kde uvidíme například Ondřeje Szilágyiovi seniora+juniora, Ludmilu Habodasz, Martina Priče, nebo Rado Ortala.

Skupina C patří prototypům a speciálním vozům, od Caterhamů po různé prototypy. Ve skupině rychlých ,,motokár,, C1 to bude souboj cizích národností, a to Švýcara Neidharta, Rakušana Amesedera a Itala Chermaze. V C2 mezi čistokrevnými prototypy pojede nově Jiří Švec se Spiderem Peugeot 207 THP, Martin Kalvas a Michal Paclík na vozech Norma M20FC a Rakušan Schöflinger s Radicalem RSX. Mezi slabšími Caterhami C3 do 1600ccm přijedou Simone Aglietti, Jakub Kirchner, Tomáš Frank, Marek Svačinka a Marek Bláha nebo Maty Vítek. Jejich větší sestry nad 1600ccm budou na Slovakiaringu pilotovat Tomáš Voldřich, Angel Bratovanov a Martin a Jakub Křečkové. V C5 mezi KTM X-BOW si to rozdají ToMi, Milan Pivot a Jan Mareček.

Formulová skupina D hostí formule od nejslabších motocyklových motorů až po 3,5 litrové formule.

D1 s Honzou Riegerem a Tommem Flemmingem z Německa na Gloriích C8F, kde je opět Honza Rieger horkým favoritem. V D2 ve 1400ccm s automobilovým motorem budou stát bok po boku Němec Hartmut Heidicke s Estonií a nováček Josef Sedláček s vozem Autola. S další Estonií 25 pojede v D3 do 1600 Němec Frank Thalmann. Pět formulí se potká v D4 do 2000ccm. Mezi sebou si zazávodí Pavel Machulda z HKC Academy Racing na formuli Renault a s podobnou technikou dorazí i Němec Tim Rädlein, další Němec Zängler pojede Opel Lotus, Libor Neckař osedlá Master Toro Rosso, nebo Tomáš Pavel formuli Martini Renault. D5 nad 2000ccm pak má za favorita Poláka Szymona Urbaniaka s ostrou Dallarou WSR 3,5ltr vypůjčenou z týmu Hoffmann Racing a v této skupině se představí také Jan Čížek s Martini Renault 2,2ltr.

Před jezdci Carboniacupu jsou připraveny první metry závodních kilometrů, uvidíme, jak se jim na startu sezóny bude dařit.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.