Hankook Carboniacup pojede směrem do Brna po dlouhých 12letech

Další závod mají před sebou jezdci Hankook Carboniacupu. Po dvojzávodě na Slovakia Ringu čeká na jezdce i jejich stroje dlouho nenavštívený okruh v Brně, Carboniacup se tam vrací po celých 12ti letech, finanční prostředky věnovala a garantem dne se stala firma Enigoo a tak den ponese jméno Enigoo Racing Day. Hlavní poděkování patří teamu Šenkýř Motorsport. Ten má den před námi akci Trackday a ještě pár volných míst ke svezení, tak neváhejte.

Celkem 109 přihlášených vozů se po letech vrhne na Automotodrom Brno k dalším závodu Hankook Carboniacupu, tedy rozdělených na skupinu A cestovních vozů, skupina A+ pro vyšší zájem rozdělenou skupina A na dvě podle objemu motorů, skupina B sériových cestovních vozů, skupinu C speciálních vozů a prototypů a konečně D, tedy formulové monoposty. Maximální propustnost byla stanovena na 25 vozů ve skupině. Každá skupina pak má podle harmonogramu několik tréninků a kvalifikaci, podle které se pak startuje do závodu.

Carbonia_rozpis_2.jpg

Skupina A cestovních vozů je rozdělena pro zvýšený zájem o tento závod na dvě části. V té slabší podle výkonu motoru se představí v A1 do 1600ccm dvě Škody 130RS jezdců Jiřího Bažaty a Zdeňka Sekyrky, kterým bude chtít vzít body hlavně Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, nebo Jiří Čížek se Škodou Felicia. V A1.3 pro třináctistovky pojede Uwe Hahn z Německa s vozem Zastava. Ve dvoulitrech A2 si to mezi sebou rozdají Radoslav Obrtal s půjčeným vozem Reanult Clio RS, Václav Raška s Audi A3, Gustav Niedelský s Hondou Type R nebo Jiří Zeman na Hondě CRX. Ve skupině A3 tedy mezi třílitry pojede Ondřej Kočka s BMW, Tomáš Zabloudil s BMW 130i, Maďar Ivan Ivanov s BMW 330ci a další plejáda vozů BMW především s německými piloty, kde pojede třeba Jürgen Schmitt s BMW 130i, Olaf Haeusner, Frank Handschke nebo Dalibor Vopat s dieselovým Audi A3. V A7 jede v Brně opět dvojice vozů VW Scirocco s Günterem Stubenrauchem a Josefem Dauererem.

A+ tedy silnější vozy co do výkonu motoru přivítají v Brně v A4 do 3500ccm Maďara Ference Taschnera s BMW M3, MiViho s BMW M3 GTR a s BMW M3 E46 GTR pak dva jezdce v barvách Šenkýř Motorsport, a to Jiřího Votavu a Martina Tótha. Andrej Somogyi pak přiveze VW Golf. Ve skupině A5 uvidíme Maďara Tápaie a dva německé jezdce Waltera a Gerda Forstera na silných BMW. Josef Vágner a David Kratochvíl pak pojedou s vozy Škoda Octavia III RS ve skupině A6. Ve více upravených vozech do 3500ccm A8 si to rozdají Adam Franta se Seatem Cuprou TCR a Petr Krejsa s Lotusem Elise. Nad 3500ccm pojede v Brně také velmi hezké a silné startovní pole. Boleslav Waszek přiveze Ferrari 430 GT3, Jan Mareček a Petr Koukola KTM X-Bow GTX, Pavel Sovička a Jens Mischke vozy Chevrolet Corvette Z06, jezdci Bouška, Beňo a Francouz J.M. Schuttrumpf vozy BMW M4 GT4, nebo Švýcar Daniel Tanno své Lamborghini ST EVO II.

Skupina B přivítá cestovní vozy. V Brně uvidíme v tomto závodu také větší pole vozů.

V B1 si přijede zazávodit Jiří Bárta s Citroenem a David Drugda se Suzuki. Ve dvoulitrech přiveze Toyotu GT86 Libor Šajner a Hondu Civic Michal Zimmer. Ve vozech do 3000ccm se předvedou Brně při Hankook Carboniacupu skupiny A3 dvě Alfy Romeo Tomáše Beneše a Lukáše Liebzeita, Luboš Sázava pojede na MG ZS 180, Milan Zubatý s Fordem Fiesta a Zdeněk Čurda s BMW 330ci. V autech do 3500ccm skupiny B4 zabojují v Brně Ondřej Frič s Lotusem Elise Cup, František Kodídek na BMW M3, Silvestr Ulmann s Nissanem 350Z, Petr Koutský s dalším japonským vozem Mazda MX5 a Radek Zimmer s Lotusem Exige. Nad 3500ccm vyrazí na trať ve skupině B5 Pavel Sovička s Lotusem Exige Cup, Stanislav Šedivec s Corvette ZR01, Lukáš Urban s Alfou Romeo Giulia, Václav Novozámský s AMG MB C63, Zdeněk Šimoník s opraveným BMW, nebo Peter Čižmárik s Porsche 991 GTS, chybět nebude Polák Tomasz Wazynski s Audi S8.

Skupina C patří prototypům a speciálním konstrukcím. V C1 pojede Švýcar Markus Ameseder a Němec Daniel Hentschel s Performery a Sven Kahnt z Německa s nimi zazávodí na Pacemakeru. Tedy velmi rychlých strojích nízké hmotnosti. V C2 mezi prototypy uvidíme Řeka Panagiotise Soldatose, Rakušana Jürgena Kapellera, Maďara Andráse Kirschnera a Rakušana Friedricha Franze s různými vozy Radical. Jiří Švec s prototypem Funyo SP05 EVO bude chtít také body do šampionátu získat. C3 neboli slabší Caterhamy a jím podobné konstrukce mají v přihlášených vozech také Jakuba Kirchnera, Marka Svačinku, Marka Bláhu a Simone Agliettiho. V těch silnějších C4 se pak předvedou Angel Bratovanov s Jakubem Křečkem. V C5 s vozy KTM X-Bow pojedou ToMi, Sergej Pavlovec a Miroslav Šimon.

Skupina D patří formulovým monopostům a občas se zde objeví i plnokrevná formule. Ve skupině D1 s motocyklovými motory do 1400ccm pojede Robert Hanžl s Glorií C8F proti tříčlenné německé přesile, na startu bude i Tom Flemming s další Glorií a dva jezdci s monoposty BMW, tedy Markus Dietze a Martin Walther. Ve skupině D2 s automobilovými motory do 1400ccm přiveze svoje náčiní Igor Lešinský s Van Diemen, Zdeněk Petan s Tomisem 99/02 a Němec Kay Hähner s Estonií 21. V šestnáctistovkách si pronajal formuli Campus Zbyněk Čurda a poměří síly s Nicklasem Meisenzahlem na F-ADAC. Dvoulitry bývají doménou F-Renault, nejinak tomu bude zde. S Formulí Renault 2,0 v Brně můžeme zahlédnout Jana Wagenknechta, Honzu Riegera, Luboše Škardu, Bulhara Ilieva, Timma Rädleina z Německa nebo Radka Kroupu. S vozem Opel Lotus s nimi změří síly Němec Reinhard Zängler, Libor Neckář s Toro Rosso F-Master nebo Tomáš Pavel tentokrát s Van Diemen. Ondřej Fuk se vydá do Brna v D5 pro vozy F4 s autem Vaška Šafáře, konkurovat mu budou Jakub Matušek z JMT Racing a Němec Frank Thalmann.

V Brně se při Enigoo Racing Day - Hankook Carbonicupu nudit rozhodně nebudete. Diváci mají vstup a vjezd na parkoviště u tribuny C zcela zdarma, a tak nás přijďte na Automotodrom do Brna 22.6. podpořit a zafandit svým oblíbeným jezdcům.

 

Vláďa Rožánek a PET

Hankook Carboniacup 2023

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.