Carboniacup na Lausitzringu chystá zase plný rošt

Letošní třetí klání mají před sebou účastníci Carboniacupu na německém autodromu u Klettwitz, neboli světoznámý autodrom, kde konal i závody Indy, jménem Lausitzring a jak jeho název uvádí, jedná se o okruh v blízkosti hranic s ČR. Garantem závodu se stala firma ZEKNOVA, tedy závod nese jméno Zeknova Racing Day.

Lausitzring leží kolem 80km od českých hranic, a tak závodníci ze severních Čech to mají co by kamenem dohodil. Okruh měl být zavřený, ale zatím se na něm konají pod záštitou Dekry stále závody. Největší počty startujících čekáme v divizi závodních cestovních aut A, ale také ve formulové divizi D, kde se přihlásilo celkem 30 formulí což je dosavadní rekord startujících od začátku seriálu!

Velká flotila německých závodníků opět rozdělila skupinu A na dva samostatné závody, rozdělené podle objemu motoru. Diváci tak budou mít možnost vidět i Zastavu, Škodu 130RS nebo další závodní legendy na trati.

Ve skupině A1 pojedou Miroslav Pešek s Fordem Fiestou a Jiří Mika s Citroenem Saxo, které mnohdy poráží i daleko silnější vozy. Ve skupině A1.3 která byla už podruhé letos vypsána uvidíme Jense Herkommera a Jense Vogta se Škodami 130, Dannyho Teubera s Dacií 1300, nebo piloty na Ladách 2101 a 2105, v čele s jezdci RAS Motorsport, k vidění pak může být i Zastava z bývalé Jugoslávie, kterou pojede Uwe Hahn a tentokrát už pro jeho vůz taková zima nebude. Ve skupině A2 se představí Gustav Niedelský s BMW 320, Zemanové, Mojmír Pribula, nebo Miroslav Beer se Subaru Impreza. Poslední skupinou první skupiny A přivítá Lausitzring A3 neboli třílitry a v nich jedoucí dva Čechy Miroslava Peška ml. na BMW 330, či Dalibora Vopata s Audi A3, o body se zde také poperou domácí jezdci Christian Heinz s BMW 325, Olaf Haeusner s BMW M3, Tommy Krause s Audi A4, nebo Thomas Gerber s dvojkovým Golfem.

A+ začíná skupinou A4 do 3500ccm, kde vyrazí na trat Tomáš Zabloudil a Martin Tóth s BMW M3, a znovu uvidíme slovenského preťekára Vlado Lednára s dalším vozem BMW M3. Nad 3500ccm v A5 pojedou Forsterové na BMW a sekundovat by jim chtěl také Wolfgang Luber s Ferrari. V A7 ve více upravených dvoulitrech si zabojují Matěj Chabr s trojkovým Golfem a Günter Stubenrauch na VW Scirocco. V A8 do 3500ccm pojede na Lausitzringu Petr Krejsa na Lotusu Elise a Luboš Sázava na BMW. V nejsilnějších strojích skupiny A9 vyrazí na trať Pavel Sovička s Corvette ZR06 GT, Matthias Stark s Porsche GT4, Němec Christian Arnold na KTM X-Bow GTX a překvapením bude vůz Saker GT s německým pilotem Tobiasem Möhringem.

Ve skupině sériových aut B1 do 1600ccm jede Jiří Zeman starší na Hondě CRX a David Drugda se Suzuki Swift Sport. Ve dvoulitrech B2 pojede Miloš Merta se Subaru BRZ, Libor Šajner s Toyotou GT86, Ivo Štajdl s Alfou Romeo 147 a Michal Zimmer s Hondou Civic. Ve třílitrech B3 si svoje síly změří Tomáš Beneš a Lukáš Liebzeit na Alfách Romeo, Milan Zubatý s Fordem Fiesta a Ondřej Zahradníček s BMW. Třiapůllitry přivedou do závodního varu Ondřeje Friče s Lotusem Elise Cup a jeho věčného soka Radka Zimmera s Lotusem Exige. Nad 3500ccm pojedou závod v Německu Pavel Sovička na Lotusu Elise Cup a Lukáš Urban s Alfou Romeo Giullia, s Fiatem Abarth 595 Pista pojede Rado Obrtal ve skupině B6.

Mezi prototypy se na Lausitzringu představí v C1 Rakušan Markus Hofer na Performeru a domácí Sven Kahnt s Pacemakerem, v C2 nad 1400ccm pojede Jiří Švec z Kolína na Peugeot Spideru THP proti Jürgenu Kapellerovi s Radicalem SR3 RS. Mezi slabšími Caterhamy C3 se představí Marek Bláha, Simone Aglietti a Marek Svačinka a v těch silnějších pak Martin a Jakub Křečkové s Jakubem Kirchnerem. C5 patří vozům KTM X-Bow s jezdci Janem Marečkem, Miroslavem Šimonem a Radkem Havlíkem.

Velmi početné pole pak na Lausitzringu uvidí diváci ve formulové třídě D, 30 formulí se zapojí do prvních tréninků.V D1 s motocyklovým motorem do 1400ccm pojede Markus Dietze s formulí BMW proti Tomu Flemmingovi s Glorií C8F, který už dal dohromady svůj motor. S automobilovými motory do 1400ccm pojede v D2 Hartmut Heidicke, René Ahnert a Detlef Schulze na Tark-Kavor, Kay Hähner pojede na Estonii 21, Jens Kaute, Guido Ketzmarick a Peter Benz pojedou na MT77 a proti nim vyrazí jediný Čech Zdeněk Petan s Tomisem 99-02. V šestnáctistovkách D3 uvidíme Poláka Waszynského s Renault Campus, Niklase Meisenzahla s Formel ADAC, Jeanette Siegert-Schönfisch na MT77, Nils Holger Wilms s Melkusem 90, Heiko Werner s další Formel ADAC a Bernd Weber s Estonií 25. Dvoulitry D4 přivítají na německé trati opět Honzu Riegra s Gloirí C8F, Tomáše Pavla na Martini Renault, Luboše Škardu a Radka Kroupu a Tima Rädleina s formulemi Renault 2,0. Reinhard Zängler pojede s Opel Lotus, Henry Clausnitzer na formuli Ford, Libor Neckář přiveze Toro Rosso a nováček Jan Wagenknecht ze stáje SBM Motorsport, která se vrátila na okruhy po větší pauze. Nad 2000ccm v D5 si zazávodí Ralf Bürger a Ralf Gläser s formulí F4 a s nimi také krajané Martin Kuntze s Estonií 25 a nové také Frank Thalmann, který pořídil nově také F4.

Hojná účast 100 přihlášených jezdců slibuje zajímavou podívanou, uvidíme, jaké počasí tentokrát na Lausitzring dorazí. Držte palce svým favoritům.

Vláďa Rožánek a Carboniacup team 2022
Foto Carboniacup 2022 Most by VDR

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.