Carboniacup míří druhým kláním na Lausitzring

Text: Vláďa Rožánek
Foto: Vilém Sýkora

Již na tento pátek připravili organizátoři Carboniacupu další, tentokrát již druhý po-covidový díl české mezinárodní závodní série, která tentokrát zamíří do Klettwitz, tedy okruhu známějším pod jménem Lausitzring, který se měl původně závodům úplně uzavřít. Most přivítal první jízdy desáté sezóny a druhé klání v bodovém zúčtování bude hodně znát, a tak se na start postaví směsice téměř 90ti vozů, rozdělených opět do čtyřech hlavních kategorií.

Mezi přihlášenými jezdci nechybí už ani Rakušané, Němci, Poláci a Slováci.

Zajímavá konkurence se sešla v A1, tedy v těch nejslabších plechových cestovních vozech, pojede Matěj Chabr s Golfem, nebo německé Lady v rukou Hummela, Rotha, Landa a Bücholda. V A2 pojede Gustav Niedelský na Audi A3, Pavel Zeman s Mazdou RX8, nebo Vít Martinovský s Hondou Type R.

V A3 do 3000ccm si zazávodí v Německu trojice polských Porsche pod AbGoldRacing, z našich Dušan Vít s BMW, proti německé přesile Gerbera, Krauseho, Schäfra, Hauesnera, Forstra a Fellnera. Ve třiapůllitrech A4 přijede trojice BMW Zabloudila, Lišky a MiViho v A8 uvidíme Petra Krejsu s Lotusem Elise a v A9 nad 3500ccm více upravených aut pojede Honza Hladík s Porsche GT3 a Němec Daniel Mansfeld s BMW proti slovákovi Ivanu Šoltysovi také na Porsche GT3.

V sériových vozech B2 pojede jen jeden domácí jezdec Christian Arnold s Hondou Civic, proti Liboru Šajnerovi na Toyotě GT86 a Liboru Bešťákovi s Mazdou RX8. V B3 si vyzkouší své umění Milan Zubatý s Fordem Fiestou, proti BMW Zdeňka Čurdy a Petra Moučky a trojicí Alfy Romeo Lukáše Liebzeita, Tomáše Beneše a Martina Hanzla. B4 do 3500ccm pojede Petr Kameník s Meganem, Radek Zimmer s Lotusem Exige a Tomáš Honc na Hondě Type R. V nejsilnějších vozech B5 pojede opět Miloš Pavlanský ze Slovenska s BMW M4,  Stanislav Šedivec s Corvette ZR01, Luboš Nebřenský s AMG GTS, Lukáš Urban s Alfou Romeo Giullia nebo Petr Čižmárik s Porsche 991 GT3.

Speciální vozy skupiny C přivítají na Lausitzringu a C1 Svena Kahnta s Pacemakerem a Rakušana Hofera s Performerem, zatím se více vozů tohoto typu nepřihlásilo. V C2 pojede prototyp Norma M20FC Honda Michal Paclík. C3 přivítá slabší Caterhamy Jürgena Kapellera z Rakouska, Matese Vítka, Jakuba Kirchnera, Ondřeje Hejduka, či Marka Bláhy. V silnějších C4 pojedou Křečkové, kteří v Mostě chyběli, Voldřich a Bratovanov. C5 pak přivítá KTM X-Bow s Miroslavem Šimonem a Radimem Havlíkem.

Skupina D plná formulí, aneb německá flotila, proti našincům. V D1 do 1400ccm s motorkami pod kapotou pojede Honza Rieger proti Ondřeji Hůlkovi a Thomasi Flemmingovi na Gloriích, další Němec Markus Dietze s ADAC BMW a nově postavenou formuli předvede Hans Peter Elkmann s F1000. V D2 s automobilovými motory změří síly 3x MT77 vs Estonia 21-10 Heidickeho. Zajímavý souboj 1600ccm vozů předvedou IngoWeiss s Renaultem, Heiko Werner s ADAC BMW, Nils Holger-Wilms s Melkusem 90 a pět vozů Estonia 25 jezdců Thalmanna, Kuntze, Webera, Koitsche a Richtera. V D4 do 2000ccm přijede Tomáš Pavel s Martini Renault a Tim Rädlein, Günter Schönfeld z HKC Racing a Václav Laušman. V D5 pojede v Německu osamocený Vášek Šafář s Tattus F4.

Diváci jsou letos o závody ochuzeni, tak doufáme, že se také dočkají a situace bude motorsportu vstřícnější.

Tak v Klettwitz v pátek 17.7. nashledanou.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.