Carboniacup letos podruhé na Slovakia Ringu

Druhá polovina sezóny znamenala pro jezdce letošní druhý návrat na slovenský autodrom Slovakia Ring u Orechovej Potoni, a to hned opět dvojzávodem, tedy dostatečným přídělem bodů.

Jezdci Carboniacupu si už letos jeden závod na Slovakia Ringu dopřáli, i do tohoto dvojzávodu odstartovalo poměrně slušné pole závodníků, včele s domácími závodníky. Rychlý zatáčkovitý okruh přeje silným vozům, i tentokrát bylo při závodech Carboniacupu na co koukat.

Ve skupině formulových monopostů skupiny D1 s motocyklovými motory byl favoritem a opět zlatým v obou jízdách Honza Rieger, který si se svou Glorií C8F dokáže vyšlápnout i na silnější stroje, dvě stříbra odváží Němec Tom Flemming s další Glorií a bronzy pak jeho kolega Markus Dietze na formuli BMW. V D2 pro automobilové motory diktoval tempo Matěj Řemínek s Tomisem 99-02 v obou jízdách porazil Němce Heidickeho s Tark-Kavor. D3 do 1600 zase obě jízdy vyhrál Slovák Patrick Schöber s Dallarou, před Frankem Thalmannem na Estonii 25. V D4 do 2000ccm jezdil osamocený Václav Laušman na formuli Renault a obě jízdy vyhrál, v D5 nad 2000ccm zvítězil dvakrát Němec Dehnel z ProcarMotorsport na Tattus F4, před Janem Čížkem na Martini Renault 2,2ltr.

Ve skupině prototypů C1, tedy lehkých velkých motokár zvítězil dvakrát na Slovakia Ringu Rakušan Ameseder s Performerem, před Friedrichem Franzem na Revolutionu. Ve skupině C2 sice startovalo 5 vozů, ale do cíle pokaždé dojely jen dva, tedy jako vítěz Rakušan Rudolf Schöflinger na Radicalu SR3 a na dalším Radicalu SR3 RS Jürgen Kapeller z Rakouska. Ve skupině slabších Caterhamů dojeli jezdci v první jízdě v pořadí Tomáš Frank, Jakub Kirchner a Marek Svačinka, ve druhé jízdě se nejlépe dařilo Jakubu Kirchnerovi, před Markem Svačinkou a Simone Agliettim.
Ve skupině těch silnějších C4 dominoval v obou jízdách domácí Martin Baláž s Caterhamem a druhý končil Němec Wolfgang Luber s Donkevoortem. V C5 si vylepšil z posledního smolného závodu reputaci Jan Mareček, když s jeho KTM X-Bow dvakrát zvítězil před Milanem Haboněm a Milanem Bernátem.

Skupina sériových aut B1 a B2, tam byli pouze vítězové, nikoliv poražení v B1 se jím stal do 1600ccm Jan Bárta s Citroenem a v B2 dvoulitrech pro změnu Miloš Merta na Subaru BRZ. Třílitrům B3 dominoval v obou jízdách Zdeněk Čurda s BMW 330ci a jedno stříbro a jeden bronz mezi sebe rozdělili Martin Hanzl s Alfou Romeo a Milan Zubatý na Fordu Fiesta. Dvě vítězství odváží v B4 do 3500ccm Radek Zimmer s Lotusem Exige a dvě druhá místa Ondřej Frič s Lotusem Elise Cup. Nad 3500ccm dominoval podvakrát Josef Hrdlička s Porsche GT3 před Peterem Čižmárikem s Porsche 911 GTS. V první jízdě skupiny B6 Abarth Cupu dojel pro zlatý pohár Martin Prič, před Tomášem Kameništiakem a Rado Obrtalem, ve druhé jízdě si pozice vyměnili, když zvítězil Kameništiak, před Pričem a Obrtalem.

Skupina A patří cestovním a GT vozům, tedy v některých případech také velmi rychlým strojům. V A2 do 2000ccm zvítězil dvakrát Josef Molnár na Škoda Octavia DTM, před Jiřím Zemanem s Hondou CRX a Miroslavem Beerem se Subaru Impreza. Stejné pořadí obou jízd bylo také ve skupině A3 vozů do 3000ccm, zvítězil Dušan Vít na BMW 130i, před Polákem Adamem Baczynskim na Porsche 944 S2 a dalším polským jezdem, kterým byl Maciej Bizon. Ve skupině A4 do 3500ccm zvítězil Martin Toth s BMW M3, před Tomášem Zabloudilem na dalším BMW M3, ve druhé jízdě se k nim ještě přidal na třetím místě ještě Rakušan Keke Platzer se Škodou Octavia RS III. Skupina A7 více upravených dvoulitrů měla v první jízdě vítěze Julo Končeka na Vauxhall Vectra a stříbro odvezl Jiří Sedlák se Škodou 110 RS, ve druhém klání ale zvítězil Zdeněk Sýkora s Hondou CRX, před Jiřím Sedlákem. Skupině A9 zvítězil Petr Břečka s Porsche GT3, před Antalem Zsigo ze Slovenska na BMW M4 GT4.

S Carboniacupem se znovu setkáme v září, a to 20.9. na Lausitzringu, těšíme se na Vás

Vláďa Rožánek a Carboniacup team 2021

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.