Carboniacup Jopi Racing day hostí Slovakiaring

 

Provozovatel slovenské sítě benzínových pump firma Jopi Vás jako garant závodu Carboniacupu zve na letošní třetí závodní den, který se koná již 5.8. na oblíbené rychlé trati poblíž Orechovej Potoni, aneb vlastním jménem Slovakiaring, přihlášených máme více, jak 100 vozů!

116342627_4426398270705380_7738749323999136045_o.jpg

Každoročně se zde jezdci Carboniacupu objeví a výjimkou nebude ani letošek, kdy se jezdci předvedou v rámci dvojzávodu a dvojnásobné porce bodů, letos poprvé se také v rámci Carboniacupu předvedou divákům kategorie B6, neboli závody stejných vozů Fiat Abarth s převážně domácími piloty za volantem.

Ve skupině A cestovních a GT vozů se objeví v A1 Nico Dauerer z Německa na VW Golf, jeho český konkurent Matěj Chabr, či další Němec Holger Kiwatt s Ladou. V A2 uvidíme na slovenské trati Niedelského s Audi A3, Aleše Göllnera s Hondou Civic, Pavel Zeman s Mazdou RX8 a Zbyněk Čurda s BMW M3m které prověří Maďaři Viszokay a Lengyel. V A3 se Dušan Vít postaví s BMW proti Forsterovi z Německa na BMW M3 a dvěma Polákům s vozy Porsche 944. V A4 se Mi Vi s BMW M3 GTR postaví konkurenci Garage Devils Janu Weberovi se Subaru a Tomáši Zabloudilovi, Josefu Liškovi a Otto Svobodovi na vozech BMW. Ve skupině A7 a A8 pojedou  osamoceni Josef Dauerer s VW Scirocco a nováček Mario Drexler s Lotusem z Rakouska. Mezi těmi vůbec nejsilnějšími v A9 vyrazí na trať nováček Maciej Walenda s Porsche GT4 Clubsport, Rakušané Georg Karner a Oliver Michael, společně s domácím Ivanem Šoltysem s Porsche GT3 a Boleslawem Waszkem s Lamborghini EVO.

Skupina B přivítá letos poprvé podskupinu B6 identických vozů FIAT Abarth, na oblíbeném autodromu pak uvidíme například Ondřeje Szilágyiho i juniora, Zuzanu Šteffekovou, Petera Macháčka, Vladimíra Tanečka, či Rastislava Mergu. B5 tedy to nejsilnější z B pojedou Nebřenský s AMG GTS, Pavlanský s Cehulou na vozech BMW, Peter Čižmárik a Luboš Sázava s vozy Porsche, nebo Ondřej Frič s Toyotou GT86, konkurence tedy jak se patří. V B4 přijede Tomáš Honc s Hondou TypeR, Petr Kameník s Renaultem Megane a Radek Zimmer na Lotusu Exige S. Proti přesile Alfy Romeo jezdců Lukáše Liebzeita, Tomáše Beneše a Martina Hanzla, se na start podívá i Zdeněk Čurda s BMW 330 Ci, či Milan Zubatý na Fordu Fiesta. V B2 přivítáme Ivo Štajdla s Alfou Romeo a Libora Šajnera na Toyotě GT86.

Speciální stroje skupiny C1 přivezou hned 3 Rakušané Friedrich Franz, Markus Hofer a Markus Ameseder a Švýcaři Simon a Felix Neidhardtovi na dalším Performeru, jen Franz pojede s Revolutionem, tedy okapotovanou evolucí. Mezi čistokrevnými prototypy C2 si to rozdají Martin Kalvas a Michal Paclík na vozech Norma M20FC a Rakušan Schöflinger s Radicalem. Ve velké konkurenci malých Caterhamů C3 si přijedou zazávodit například Jakub Kirchner, Ondřej Hejduk, Marek Bláha, Tomáš Frank nebo Marek Svačinka, či Rakušan Kapeller. V silnějších C4 pojedou Martin a Jakub Křečkové a Angel Bratovanov. Ve skupině C5 pro X-Bow KTM uvidíme To-Mi a Martina Šulu z RTR Projects a Milana Hraboně ze stáje Janík Motorsport.

Ve skupině D1 formulí do 1400 s motocyklovými motory opět pojede Honza Rieger a Ondřej Hůlka na Gloriích C8F, ve skupině D2 pro automobilové motory se představí na trati Němci Heidicke a Schultze s Estoniemi 21-10, Peter Benz z Německa s MT77 a Igor Lešinský na Van Dienen RF01. D3 pro šestnáctistovky přivítá dvě Estonie 25 Němců Franka Thalmanna a Bernda Webera, Ingo Weisse s Renault Tattus a také nováčka v Carboniacupu Matěje Řemínka s Renaultem Campus. Ve dvoulitrech D4 pojedou proti sobě s F Renault Tomáš Pavel, Tomáš Chabr, Václav Laušman a Günter Schönfeld z Německa v barvách HKC. Szymon Urbaniak z Polska přiveze novou zbraň Dallaru 314 F3.

Do nejsilnější kategorie D5 nad 2000ccm se postaví na start Jan Matyáš s Tattus F4 Abarth, Lubomír Světinský s Dallarou GP2 a s velkým zájmem budeme sledovat počínaní Karla Heinze Matzingera s formulí World Series by Renault 3,5 který dříve u nás startoval s Performerem, zkušenosti sbíral i s prototypem PRC a v dávných časech připomeneme i jeho starty v Rakousku s cestovními vozy.

5.8. tedy na Slovakiaringu na značkách s Carboniacupem.

 

Vláďa Rožánek a Carboniacup team 2020

Foto: Dušan Belica

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.