Carboniacup již brzy na německém Lausitzringu

Po krátké letní pauze pokračuje seriál Carboniacupu na německém okruhu Lausitzring, tedy nedaleko českých hranic.

Německý autodrom s klopenou zatáčkou u Klettwitz, známý spíše pod názvem Lausitzring opět po roce přivítá účastníky Carboniacupu, kteří si užili krátkou letní přestávku k doplnění a opravě techniky, která je notně unavená z průběhu sezóny a mnoho závodů do cíle letošního ročníku už v kalendáři nezbylo. Okruh Lausitzring leží kousek od českých hranic, a tak to zejména severočeští jezdci mají co by kamenem dohodil. Okruh měl být původně využíván novým majitelem pouze k testování, ale zatím funguje i pro závodní účely. Do závodu vložila finanční prostředky firma ZEKNOVA, a tak závod nese jméno tohoto garanta.

Tentokrát se sešlo hodně přihlášených v šestnáctistovkách A1, neboli Roth, Regel, Kiwatt, Hummel a Radau na různých evolucích vozů Lada, dále pak Miroslav Pešek s Fordem Fiesta a Jiří Mika na Citroenu Saxo a Stefan Scheiber na VW Derby. Ve dvoulitrech A2 se přihlásili Miroslav Beer se Subaru Impreza, Jiří Zeman s Hondou CRX, Mirek Pribula s Renaultem Clio a Zbyněk Čurda s BMW M3. Ve třílitrech A3 zabojují o body Němci Uwe Schäfer s BMW M3, Nico Dauerer se Seatem Mk1 a Thomas Gerber s VW Golf II, proti Luboši Sázavovi a Miroslavu Látrovi s BMW 130 a Polákům Wojczikovi, Gawlikowskému a Baczynskému s vozy Porsche 944 a 968. Do 3500ccm pojede Roman Štícha na Škoda Octavia RS. Walter a Gerd Forsterové s BMW M3 pojedou ve skupině A5 nad 3500ccm. Více upravená závodní auta skupiny A7 tedy dvoulitry přivedly na start jezdce Zdeňka Sýkoru s Hondou CRX, Jiřího Sedláka se Škodou 110 RS a Němce Josefa Dauerera s VW Scirocco.

Ve skupině A8 do 3500ccm přijede na Lausitzring domácí Christian Arnold s KTM X-Bow GT4, Petr Krejsa s Lotusem Elise a Petr Suchomel na Renaultu Megane Trophy. Skupina A9 nad 3500ccm bude patřit Danielu Mansfeldovi s BMW M3 GT.

V B6 sériových vozech pojede Rado Obrtal s Abarthem Pista 595. V B5 si to rozdají mezi sebou Chorvat Boško Tripalo s Porsche 911, Švýcar Robert Ziegler na Porsche GT3, Lukáš Urban s Alfou Romeo Giulia, Luboš Nebřenský a AMG GT S, Josef Hrdlička na Porsche GT3 RS a Michal Suk na Fordu Focus. Ondřej Frič a Radek Zimmer si to s Lotusy podají v B4 do 3500ccm. Ve třílitrech skupiny B3 pojedou Lukáš Liebzeit, Tomáš Beneš a Martin Hanzl na Alfách Romeo, Zdeněk Čurda a Petr Moučka s vozy BMW. V B2 poměří síly svých vozů Libor Bešťák s Mazdou RX8, Libor Šajner s Toyotou GT86, Miloš Merta na Subaru BRZ a jediný evropský vůz předvede Ivo Štajdl Alfu Romeo 147.

Kategorie C patří prototypům a jim odvozeným vozidlům. V C1 do 1600ccm pojede domácí Sven Kahnt s Performerem proti dvěma Rakušanům Markusi Hoferovi a Amesederovi na stejné značce. C2 patří souboji českých jezdců s prototypy tedy Michalu Paclíkovi s Normou M20 FC a Jiřímu Švecovi na Peugeotu 207 Spider. V C3 pro Caterhamy do 1600ccm přivezou svoji techniku tentokrát Jakub Kirchner, Tomáš Frank, Simone Aglietti a Marek Svačinka. V C4 nad 1600ccm zazávodí Jakub a Martin Křečkové, Tomáš Voldřich a Ondřej Hejduk. V C5 se přihlásili Radim Havlík, Miroslav Šimon a Jan Mareček s vozy KTM X-Bow.

Formulové pole skupiny D přivede na start jako obvykle leadra D1 Honzu Riegera s Glorií C8F, Němce Toma Flemminga se stejným vozem a dvojici jeho německých kolegů Martina Walthera a Markuse Dietze s vozy formule BMW. Mezi D2 s automobilovými motory pojedou Peter Benz a Jens Kaute na MT77, Hartmut Heidicke s Tark – Kavor a Polák Tomasz Wazynski z Chabrmotorsportu s Tomisem. V šestnáctistovkách D3 se postaví na rošt Heiko Werner s formel ADAC, proti dvěma Estoniím 25 Hans Jürgena Vogela a Franka Thalmanna.

Skupina D4 dvoulitrových monopostů přivítá na Lausitzringu Belgičana Philipa Danielse a Timma Rädleina na formel Renault 2.0, Reinharda Zänglera s Oplem Lotus a Tomáše Pavla s Martini Renault.

Krásné zážitky, hezké a čisté souboje doufejme z Lausitzringu odvezou jeho jezdci 20.09., tak jim držte palce.

Vláďa Rožánek a tým Carboniacupu 2021
Foto: Dušan Belica

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.