Carboniacup jede na Mogyoród ke třetí štaci

Již třetí letošní klání čeká na účastníky Carboniacupu, který se tak podívá už podruhé do Maďarska, kde poblíž Mogyorógu na velmi známém okruhu Hungaroring okusí zdejší asfalt, který od roku 1986 hostí závody F1. V poslední době se sem přestěhovaly i další závody FIA, třeba zrovna u nás velmi populární závody kamionů. Na 4381m dlouhé trati sice jezdci rekord Michaela Schumachera zřejmě nepřekonají, nicméně se na závody na této velmi známé trati moc těší a přihlášených je zatím okolo 70 vozů, včetně formulí, kde pojedou třeba Chorvati s formulemi Predator. Z domácích jezdců se předvedou Michal Rebreš s Alfou Romeo,  A. Somogyi s VW Golf, nebo Bulhar M. Petkov na Van Diemen RF02.

Lutopol Racing Day tedy zakotví na jednu jízdu poblíž Budapešti.

V prozatímním pořadí prvních TOP 10 jezdců absolutního vede Otto Svoboda, před Andreasem Krammerem a Zdeňkem Čurdou. Tedy lídři skupin A, C a B chybějí snad už jen Honza Rieger, který se dělí o společné první místo ve skupině D s Němkou Jeanette Siegert.  

Začněme cestovními vozy skupiny A2, kde se předvede Jiří Zeman s Hondou CRX a Vít Martinovský na Hondě Type R, A3 patří především Bavorákům, tedy Miroslavu Látrovi, Walteru Försterovi a Karlu Hrabáňovi a poprat o body se bude chtít i Renault Clio Jiřího Majera. V A4 pojede Somogyi s VW Golf, Karel Kováč s BMW Z3M, Otto Svoboda s BMW M3 a Martin Šípek s GTR. Lubomír Světínský pojede opět s Ferrari F430 v A5 a A6 pro změnu pojede Porsche 911 v rukou Jiřího Sedláka. V A8 pak uvidíme Ginettu G50 v podání Milana Valáška. Česko-rakouský souboj předvedou jezdci s vozy s největšímu úpravami v A9, kde se sejdou hned 4 nadupaná Porsche 911 GT3, pojede s nimi Radek Hort, Libor Milota, Georg Karner a Michael Oliver.  

Celkem velmi pěkných osmnáct účastníků přivítají maďarské zatáčky ve skupině B sériových cestovních aut. Ve skupině B2 se utkají Pavel Urbánek s Alfou Romeo, Miroslav Beer se Subaru Impreza a Pavel Zeman s Mazdou RX8. V B3 si to rozdají o body Lukáš Liebzeit, Lukáš Kaňka a Tomáš Beneš na Alfách Romeo, Ondřej Krupka, Zdeněk Čurda a Petr Moučka s BMW. V B4 pojede domácí Rebreš a Marek Chudý na Alfě Romeo, Martin Hanzl s Hondou Civic, Radek Zimmer s Lotusem Exige a Lukáš Valdmann s BMW M3. Nejsilnější vozy skupiny B5 pojedou s jezdci Milošem Mertou na Subaru WRX Sti, Stanislavem Šedivcem s Corvette ZR01, Ondřejem Fričem na Toyotě GT86, či Janem Strnadem s Mazdou RX5 a Lubošem Sázavou s Porsche 911.

Celkem 21 se utká ve skupině C speciálních vozů a prototypů. C1 patří objemově k nejslabším motorů, nikoliv však k nejpomalejším, Performery a Pacemakery připomínají vzdáleně superkárty a jsou také pěkně rychlé. Souboj předvede i český zástupce Robert Wolf a utká se s Rakušany F.Frantzem, G. Hatzem a G. Riesenbauerem a Němci T. Marggrafem, D.Hentschlem, H.P. Elkmannem a G.Kleinemeyerem. V C2 si to rozdají rakouské Caterhamy Andrease Krammera a Wolfganga Maurera s prototypy Norma M20F Milana Svobody a Ligierem JS53 Evo 2 Libora Neckáře.

V C3 se s Caterhamy utkají Jakub Kirchner, Ondřej Hejduk, Jürgen Kapeller, Tomáš Frank, Jiří Požárek, C4 pak zabojují Jakub a Martin Křečkové a Bronislav Smatana s Caterhamy s Janem Marečkem na KTM X-bow.

Formulová skupina D přilákala na start nejen tradiční jezdce, ale také Poláka Laskowskiho na formuli BMW, Chorvaty V. Slavkoviče a M.Djurice s Predátory 010, kteří se utkají v D1 s Honzou Riegerem a jeho Glorií C8F a Bulharem M. Petkovem s Van Diemen. V D2 přijede Tobias Möhring, v D3 Jeanette Siegert na MT77. D4 určená monopostům nad 2000ccm přivede na start v Maďarsku hned pětici formulí Renault a o body si zazávodí Petr Zelenka z teamu HKC Racing – Lutopol, ale také Němci Tim Rädlein, Günter Weiss, Matthias Stark, ale i Václav Laušmann.

Tak vzhůru do teplého Maďarska.

Vláďa Rožánek a PET, Carboniacup team 2018
foto: R. Holan

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.