Carboniacup čeká IP Stav Racing Day na Slovakiaringu

Již letošní šestý závodní den má před sebou Carboniacup a míří na slovenskou trať nedaleko Orechovej Potoni, tedy jak všeobecně známo Slovakiaring. Dne 11.9. se otevřou brány a jezdci vyjedou opět na traťna dvojzávod. O tento závodní den se svými finančními prostředky zasadila firma IP STAV jehož je garantem a proto se její jméno objevilo v názvu závodu.

Ano, tato trať přivítá jezdce Carboniacupu již podruhé a jedná se o předposlední klání této sezóny, která se tak velmi přiblížila svému závěru. Čeká na nás souboj o celkové prvenství a samozřejmě i k tomu odpovídající věcné ceny, věnované sponzory. No uvidíme, zdali si celkový vítěz nepočká až do severočeského Mostu, kam zavítá na poslední klání letošní sezóny. O celkovém vítězi se pravděpodobně rozhodne ve dvojici Nico Dauerer z Německa a Aleš Göllner. Překvapit však mohou i další. Ve svých kategoriích pak ještě vedou MiVi a Honza Rieger.

Skoro devadesátka pilotů, rozdělených do 4 skupin a jejich podkategorií pojedou svůj letošní závod na 5922m dlouhé trati. Nejobsazenější bude skupina B, kde pojede opět slovenský seriál Abarth 500 Cup, tedy skupina B6.

Skupina A přivítá Nico Dauerera s VW Golf, Zbyňka Čurdu s BMW M3, Poláky Areka a Adama Baczynski a Tomasze Sacinski s Porsche 944, dále pak Tomáše Zabloudila, Mariána Polonyiho, či Karla Peroutku a Otto Svobodu s vozy BMW, Lubomíra Světinského s Ferrari F430, Jiří Sedlák s Hondou S2000, či Milana Valáška s Ginnetou G50 GTR. V nejsilnějších vozech se Slovakiaringem provezou Rudo Machánek s Mercedesem AMG GT3, Honza Hladík s Porsche GT3 a nováček z Rakouska Klaus Klaffenboeck na Porsche 991.

Ve skupině B pojede kromě vedoucího Aleše Göllnera s Hondou Civic Type R také Tomáš Beneš, Lukáš Liebzeit na Alfách Romeo, Radek Zimmer s Lotusem Exige, nebo Slovák Miloš Pavlanský s Mercedesem, Ing. Nebřenský s dalším Mercedesem AMG, Stanislav Šedivec s Corvette ZR01, či Luboš Sázava s Porsche 911. Nováčkem bude Štefan Cehula s BMW.

Ve skupině B6, tedy Abarth 500 Cupu pojede přes 20 identických vozů Abarth s jezdci Szilágyiové, Vladimír Tanečka, Ján Ličko, Juraj Čikoš nebo Zuzana Šteffeková.

Skupina C pro speciální vozy typu Caterham, KTM X-bow nebo prototypů Radical, Osella apod přivítá opět nejrychlejší Performery v rukou Daniela Hentschela a Michaela Ruffinga z Německa, Rakušana Karl Heinz Matzingera, či Poláka Szymona Urbaniaka. Prototyp Norma M20 FC přiveze Michal Paclík a Radical Rakušan Rudolf Schöfflinger, na vozech Caterham pojedou Marek Svačinka, Jakub Kirchner, MiVi, či Tomáš Frank a Marek Bláha s rodinou Křečkových.

Skupina formulových monopostů D přišla o jezdce Radka Poláka ze stáje Lutopol, který bohužel po velkém boji podlehl svým zraněním po úraze na zahradě. Rodině vyjadřujeme hlubokou soustrast. Honza Rieger se s Glorií C8F EVO pokusí získat ještě celkové vítězství, ve skupině automobilových motorů do 1400ccm přijede Pavel Langer s Autola 1/8, s formulí Master Toro Rosso se představí Libor Neckař, skupinu vozů formule Renault 2,0 obohatí Němci Tim Rädlein a Danny Luderer, Rakušan Benjamin Dam, z našich pak Pavel Machulda a Václav Laušmann. Nejsilnější stroje D5 pojede Thomas Dehnel s Tattus F4 a Lubomír Světinský s Dallarou GP2.

Tak vzhůru na Slovakiaring!

Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting