Carbonia cup znovu zavítá do Mostu – letos naposledy

Sezóna v Carbonia cupu se chýlí ke konci a nabité dvoudenní závody se blíží.

Po více jak měsíční přestávce od předposledního Slovakia Ringu, kde se utkala rekordní účast vozů, se odpočinek jezdců a jejich teamů chýlí ke konci, do dalšího v pořadí již šestého, posledního a nejdůležitějšího závodu Carbonia cupu zbývá necelých 25dní. Zde si jezdci zabojují o poslední body do celkového umístění v seriálu. Hostitelem tohoto podniku bude Autodrom Most, kde se uskuteční nabitý program dvoudenního ježdění připadající na dny 11.-12.10 2014.

Pro diváky zde bude určitě velmi zajímavá podívaná, milovníky aut potěší oku lahodící atraktivní závodní stroje, účast mnoha speciálů i formulových monopostů nacházejících se v prostorách depa, dále slibované shlédnutí soubojů plech na plech na trati, kdy jezdci bojují o každou pozici či možnost nakouknutí při práci teamů a přípravě jejich techniky v boxech. Tímto všechny fanoušky závodů zveme. Vstupné do depa je zdarma.

cup

Hlavní náplní sobotního dne 11.10. bude závod sprint. Tento závod je opět vypsán pro kategorie závodních cestovních vozů (A), civilních vozů (B), speciálů (C) a formulí (D) které jsou dále rozděleni do podskupin dle obsahů motorů a typu vozu. Zde se pojede závod klasicky typu sprint, kdy bude možno si v tréninku vypsaném na 3x 20min. vyzkoušet a otestovat techniku, nastavit správné naladění vozu potřebné pro zajetí dobrého času kvalifikace, která je vypsána na 1x25min. a tím určující startovní pozici do závodu a 1x již zmiňovaný závod na 20min., který se pojede letmým startem. Jezdci budou i o tyto závody odměněny krásnými poháry a ve sprintu nebude chybět boj o nejrychlejší čas dne pro krůček od získání putovního poháru.

Pokračovat se bude v neděli 12.10. kde se od odpoledních hodin utkají účastníci v 1,3 a 6-ti hod. vytrvalostním závodě s názvem 3Le Carbonia. V tomto závodě je možné utvořit team z jednoho či více vozů, počet jezdců je min. 2 i více. V závodě se mohou jezdci i vozy libovolně střídat, avšak vozy musejí být ze stejné objemové skupiny, ale mohou mít i 2 různé vozy. (např. mix skupin A+B) V tomto závodě budou teamy a jejich vozy rozděleni do 5 podskupin dle obsahu motoru vozů. Vaše teamová dobře plánovaná strategie = výhra :-))

rožánek

Na nedělní dopoledne jsou zařazeny dva volné sprintové závody s pevným startem. Určen pouze pro vozy BMW a Caterham. Závod se pojede formou kvalifikace 15min. a jeden závod 20min.

Neváhejte a přijeďte si skvěle zazávodit, poměřit síly a otestovat techniku či si jen vyzkoušet Vaše jezdecké umění. Startovní listina se plní, neváhejte a nezapomeňte se tedy přihlásit a tím tak zvýšit šanci bojovat o hlavní výhru celého šampionátu, která je do sprintového závodu vložena.

Přihlášky k Vámi vybranému závodu je již nyní možné vyplnit na stránkách www.carboniacup.cz Uzávěrka přihlášek je 3.10.2014

Těšíme se na Vás.

Carbonia Team 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.