Candrová ve Vichy zazářila na polovičním ironmanovi třetí místem

Českým triatletům Petru Vabrouškovi a Janě Candrové se dařilo ve francouzském Vichy. V závodě, který se jel na tratích polovičního ironmana, skončil český šampion v dlouhém triatlonu šestý. Jana Candrová dokonce skončila na bedně. Její třetí místo je vynikajícím výsledkem.

Ve Vichy se mělo závodit na tratích ironmana, ale pořadatelé nakonec rozhodli, že distance závodů zkrátí kvůli velkému vedru na polovinu, tedy na 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů cyklistiky a běžecký půlmaraton.

„Těsně před odchodem na start jsem ještě mrknul na web závodu a ke svému zklamání zjistil, že závod bude kvůli očekávaným teplotám přes 40°C zkrácen na polovičního ironmana,“ komentoval skutečnost na facebooku Vabroušek.

Český zkušený závodník z vody vylézal jako dvanáctý v kategorii Elite se ztrátou přes čtyři minuty na nejrychlejší plavce Australana Cartera Bretta a Brita Stephena Baylisse. 90 kilometrů na kole zvládl za 2:48:38 a po cyklistické části mu patřilo osmé místo. Díky pátému nejrychlejšímu běhu z toho nakonec ve Vichy bylo krásné šesté místo. Zvítězil Brit Stephen Bayliss, který měl jako jediný čas pod čtyři hodiny a obhájil loňské vítězství. Druhý doběhl Němec Per Bittner, třetí pak Američan Defilippis Scott.

To Jana Candrová vynesla prapor českého triatlonu ještě výše. Po plavání byla ve své elitní kategorii šestá. Na kole však zajela čtvrtý nejrychlejší čas a probojovala se na třetí místo. Tuto skvělou pozici udržela i v běhu a ve Vichy jí tak patřilo místo na stupních vítězů.

Výsledky: Challenge Vichy (1,9-90-21,1)

Muži – Elite:1. Stephen Bayliss (Brit) 3:59:58, 2. Per Bittner (Něm) 4:03:50, 3. Defilippis Scott (USA) 4:04:36, 4. Brett Carter (Aus) 4:06:22, 5. Sylvain Rota (Fra) 4:07:44, 6. Petr Vabroušek (ČR) 4:09:54.

Ženy – Elite: 1. Martina Doganaová (Ita) 4:35:28, 2. Lester Carrieová (Aus) 4:37:09, 3. Jana Candrová (ČR) 4:57:22, 4. Leunda Itsasová (Špa) 4:58:48, 5. Liesbet de Schryverová (Bel) 4:59:54.