CALVET ZVEDAL FRANCOUZSKÉ PUBLIKUM ZE SEDADEL, LACKO SE PRAL O PODIUM

Teó Calvet dokázal v sedmém podniku evropského šampionátu tahačů na domácí trati v Le Mans zvítězit. Na své konto si tak jedenadvacetiletý jezdec připsal premiérové vítězství před domácím publikem v šampionátu a dál kraluje Promoters cupu. Adam Lacko nezažil příliš šťastný víkend a boj o třetí místo se mu vzdálil na aktuálních 32 bodů. Sezóna evropských tahačů vyvrcholí již za týden v Jaramě.

V sobotu si v měřeném tréninku vyjel Adam Lacko čtvrté místo a v hlavním závodě po vzájemných soubojích skončil pátý. Soupeři mu nic nedarovali ani na startu druhé sobotní jízdy, ve které zopakoval své umístění, ale musel jej vydobýt zpět. „V obou jízdách jsme měli na víc, ale vždy kousek chyběl. Dvě pátá místa jsou padesát pět,“ žertoval v sobotní podvečer na adresu svého startovního čísla Adam Lacko.

V nedělní kvalifikaci skončil český jezdec až šestý, ale v závodě se dokázal dostat na místo čtvrté. V handicapovém závodě si pak dojel po další kontaktní jízdě pro body za šesté místo. „Podvozkově nám to fungovalo, ale bohužel jsme tady neměli výkon a ten nám prostě všude chyběl. Nevycházeli mi ani souboje na trati. Například Anderson si při předjíždění zkrátil trať a měl mě pustit, a to se nestalo. Nebyl to úplně náš víkend, ale hlavu vzhůru a jedeme bojovat do Jaramy,“ dodal Lacko.

20220924_FIA_ETRC_07_Le_Mans_IMG_8612

Teó Calvet si v sobotní kvalifikaci vyjel šestou pozici a v závodě dojel sedmý. To mu ale zaručilo start do druhé sobotní jízdy z první řady. Toho mladý Francouz využil a před narvanými tribunami a zraky domácích fanoušků si dojel pro první letošní vítězství v absolutní klasifikaci evropských trucků. „Jsem plný emocí. Vidět tolik jásajících fanoušků, zapálenou pyrotechniku a úsměv všech okolo mě, je prostě skvělý pocit,“ vyjadřoval své vnitřní pocity hned po dojezdu do cíle Teó Calvet.

V neděli měl Calvet štěstí na sedmičky, a to jak v kvalifikaci, tak v prvním závodě. Chtěl tak samozřejmě navázat na sobotní vítězství. V cestě mu však stál Shane Brereton, a tak si Teó dojel pro skvělé druhé místo. „Myslím, že to byl opravdu úžasný víkend. Na tribunách bylo mnoho fanoušků a pro mě samozřejmě domácí závod, a navíc k tomu první letošní vítězství. Co víc si člověk může tady přát. Získali jsme cenné body do Promoters Cupu, ten je pro nás opravdu důležitý. Chci poděkovat celému týmu, ale také mojí rodině a partnerům,“ dodal vedoucí muž průběžného pořadí Promoters Cupu.

20220924_FIA_ETRC_07_Le_Mans_IMG_8714

„Závod v Le Mans byl pro Buggyru důležitý z pohledu naší francouzské akademie. Když to vezmeme z tohoto úhlu, tak to nebyl domácí závod jen pro Tea, ale pro celý tým. Teo drží svůj náskok v čele Promoters Cupu a Adam může v Jaramě stále bojovat o pódiové umístění v konečném pořadí šampionátu jezdců. Karty stále nejsou rozdány a my budeme bojovat do posledních metrů,“ hodnotil sedmý podnik v Le Mans manažer Buggyra Fabien Calvet.

Poslední osmý podnik evropského šampionátu tahačů se uskuteční první říjnový víkend ve španělské Jaramě.

Zdroj: Buggyra.com

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting