Calvet na závěr sezony vybojoval titul v Promoter’s Cupu 

Buggyra po 30 letech opouští evropský truck racing.

Závodním víkendem v Jaramě skončila nejen letošní sezona ME tahačů na okruzích, ale také jedna éra týmu Buggyra ZM Racing. Jeden z neúspěšnějších týmů historie šampionátu totiž svět evropských trucků opouští. Na rozloučenou Téo Calvet vybojoval titul v Promoter’s Cupu a Adam Lacko skončil bramborový. V hodnocení týmů Buggyra dosáhla na bronz.

Přišel čas se posunout dále. Dění v truckovém šampionátu budeme dál sledovat a v budoucnosti není vyloučen náš návrat. Příští rok ale určitě startovat nebudeme. Tým se teď soustředí na vytrvalostní závody s výhledem startu ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans a na dálkové soutěže včetně Rallye Dakar. Proto budeme zeštíhlovat závodní program, abychom se mohli lépe připravit na tyto výzvy. S truck racingem úplně nekončíme, budeme dál podporovat naše piloty v rámci Buggyra Academy France a ve francouzském šampionátu,“ vysvětlil šéf Buggyry Martin Koloc pro mnohé fanoušky nečekaný krok.

S evropským šampionátem se Buggyra rozloučila ve velkém stylu. Téo Calvet si už v první nedělní jízdě definitivně zajistil triumf v Promoter’s Cupu, který oslavil vítězstvím v odpoledním závodě. To přidal k druhé pozici ze sobotního handicapového klání. „Je super završit sezonu titulem. Celý rok jsme na tom tvrdě pracovali, museli jsme se potýkat s velkým množstvím problémů. Proto jsem neskutečně šťastný. Bojovali jsme až do samotného konce a chtěl bych týmu poděkovat za skvělou práci, kterou celý rok předváděl,“ uvedl šťastný 21letý Francouz.

Ani Adam Lacko se nenechal ve své oblíbené Jaramě zahanbit. V sobotu obsadil třetí místo v jízdě číslo dvě a v prvním nedělním závodě našel přemožitele jen v osobě staronového šampiona Norberta Kisse.

 „Máme za sebou celou sezonu. Nebojovali jsme jen sami za sebe, ale i za celý tým. S Téem jsme získali krásné třetí místo. Vůbec to nebylo jednoduché, ale nakonec se nám to podařilo. Moje čtvrté místo v celkovém hodnocení je také slušný výsledek. Letos jsem sice poprvé od roku 2015 chyběl v top 3, ale vůbec jsme se na závodní trati neztratili a výsledky z Jaramy ukázaly, že pořád patříme mezi špičku,“ uvedl zkušený pilot.

Teď ale přišel čas loučení s evropským seriálem. “Za tu dobu jsme zažili opravdu hodně. Statistiky, kterým osobně moc neholduju, mluví dost jasně. To, že jsme z téměř tisícovky jízd každou třetí vyhráli, je bilance, kterou se jen tak někdo pochlubit nemůže. V týmu se vystřídal nespočet kvalitních pilotů, několik z nich jsme dovedli až k zisku titulu. Jsem moc rád za každý rok, který jsme tu společně strávili, a chtěl za to všem poděkovat,” uvedl Martin Koloc.

Zdroj: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.