BUGGYRA VE FRANCII ABSOLVOVALA NOČNÍ PREMIÉRU. BYLO TO NEVÍDANÉ, LIBOVAL SI VRŠECKÝ

Tým Buggyra ZM Racing udělal definitivní tečku za letošní okruhovou sezonou. Stalo se tak na víkendových závodech francouzského šampionátu sportovních vozů GT4 (FFSA GT4) na okruhu Paul Ricard v Le Castellet. Dvojice Aliyyah Koloc, David Vršecký se v Mercedesu-AMG GT4 neztratila v prvním čistě nočním závodě v historii Buggyry a ještě lépe dopadla o den později v nedělní „denní“ hodinovce. V obou jízdách posádka bojovala o pozici v top 10 kategorie Silver.

S gétéčky jsme letos udělali dobrý kus práce. Jezdci se stabilizovali, jdou dopředu. S auty GT jezdíme kvůli mladým pilotům, aby se zlepšovali. David je učí, jak jít dál. To, co on předvádí, je něco mimořádného,“ dodal Koloc.

Zdroj dynamické sekce: » Buggyra na okruhu Paul Ricard v Le Castellet (Fotogalerie)

Do sobotního nočního dobrodružství jako první vyrazila Aliyyah Koloc. Ukázala svoji rychlost, ovšem nevyhnula se chybě, která stála několik míst. „Start se mi vydařil, byla to bitva o každý centimetr tratě. Během svého stitntu jsem předjela několik aut. Pak jsem ale udělal hloupou chybu, která nás zase trochu srazila dolů. Takže jsem ze svého výkonu trochu zklamaná,“ uvedla 18letá závodnice.

Také David Vršecký si noční premiéru užil. „Bylo to nevídané. Nikdy nevíte, co se v zatáčce stane a co se na vás vynoří ze tmy. Čekal jsem, že okruh bude daleko víc osvětlený, ale tma byla pro všechny stejná. Měl jsem pár krizovek, kdy nebyl na trati vidět olej nebo kapalina z chladiče a pak jsem byl dlouhej,“ popsal zkušený závodník svůj velký noční zážitek, který v cíli znamenal 11. pozici v kategorii Silver.

V neděli závod rozjížděl Vršecký. Výborně odstartoval a tím položil základ povedeného výsledku. „Start se mi povedl. Na rovince jsme jeli tři auta vedle sebe, prostě bitva. Jsem z toho nadšený, měli jsme tam spoustu předjíždění i řadu soubojů kolo na kolo. První okruh byl nevídaný, těším se na onboard. Byl to fakt nádherný závod,“ radoval se rodák z Roudnice nad Labem.

Volant od něj v půlce jízdy přebrala Aliyyah a také ona se na okruhu Paul Ricard nenechala zahanbit. „Byl to od začátku do konce velký boj. Hodně jsem se zapotila, ale podařilo se mi udržet vybojované pozice. Konečné deváté místo v kategorii Silver je krásná odměna za náš výkon,“ prohlásila  Aliyyah Koloc, která se nyní plně soustředí na přípravu před premiérovým startem na Rallye Dakar.

V konečném pořadí skončila posádka Aliyyah Koloc - David Vršecký na 10. místě kategorie Silver a završila tak velmi povzbudivou premiérovou sezónu ve vysoce konkurenčním francouzském seriálu GT4.

Zdroj a foto: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.