BUGGYRU ČEKÁ NÁVRAT DO ZRÁDNÉ POUŠTĚ EMPTY QUARTER

Buggyra ZM Racing s pilotkou Aliyyah Koloc se vrací ve speciálu Can-Am DV21 do terénu. V neděli 26. února ve Spojených arabských emirátech začíná prologem Abu Dhabi Desert Challenge, kterou o pět dní později zakončí slavnostní příjezd na pódium.

Mezi největší lákadla i hrozby Abu Dhabi Desert Challenge patří návrat do zrádné pouště Empty Quarter, která potrápila nejednoho účastníka nedávno skončené Rally Dakar. Tentokrát ji závodnicí ochutnají z druhé strany hranic, než jak předtím z té saúdskoarabské.  

Abu Dhabi Desert Challenge je po Dakaru druhým dílem světového šampionátu v dálkových soutěžích FIA (W2RC). V něm Aliyyah Koloc patří zatím 12. pozice, ale závodnice Buggyry věří v postup nahoru. „Na Dakaru nás v závěru potrápila technika. Věřím, že tentokrát bude mít soutěž po této stránce hladký průběh. V několika dakarských etapách jsem ukázala, že mohu bojovat se špičkou kategorie T3 Lehké prototypy. A to je mým cílem i teď,“ doufá.

Zdroj dynamické sekce: » Abu Dhabi Desert Challenge (Fotogalerie)

Mezi vyzyvatele závodnice Buggyry patří v kategorii T3 Lehké prototypy loňský vítěz "Chaleco" López, populární Španělka Cristina Gutierrez, hvězda okruhů i rallye Mattias Ekström či čerstvý vítěz Dakaru Austin Jones.

32. ročník Abu Dhabi Desert Challenge začíná 26. února prologem v Al Dhannah. O den později startuje první z pěti ostrých etap, centrem rallye bude bivak v Qasr Al Sarab. Cílovou destinací závěrečného dne se stane Abu Dhabi.

Abu Dhabi Desert Challenge 2023:

26. února: prolog
27. února: 1. etapa (Al Dhannah - Qasr Al Sarab , měřený úsek 250 km včetně prologu)
28. února: 2. etapa (Qasr Al Sarab - Qasr Al Sarab, 271 km)
1. března: 3. etapa (Qasr Al Sarab - Qasr Al Sarab, 272 km)
2. března: 4. etapa (Qasr Al Sarab - Qasr Al Sarab, 310 km)
3. března: 5. etapa(Qasr Al Sarab – Abu Dhabi, 208 km)

Foto: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.