BUGGYRU ČEKÁ DALŠÍ VELKÁ PREMIÉRA, VE SPA-FRANCORCHAMPS VSTOUPÍ DO SVĚTA VYTRVALOSTNÍCH ZÁVODŮ

Letošní sezona je pro tým Buggyra ZM Racing plná nových výzev. Jednou z nich je víkendový start v seriálu vytrvalostních závodů 24h Series. A kde jinde začít novou kapitolu, než na legendární trati? A tou belgické Spa-Francorchamps bezesporu je.

Premiéru plánovanou na leden na šestihodinovku v Abu Dhabi zhatil covid-19. Ale teď už triu Aliyyah a Yasmeen Kolocovy a Adam Lacko nic nezabrání v tom, aby se v Mercedesu-AMG GT4 vydalo do souboje v rámci podniku Hankook 12h Spa-Francorchamps . Belgická dvanáctihodinovka je specifická tím, že je rozdělena na dvě části, takže se bude závodit v sobotu i v neděli. První den se pojede pět a půl hodiny a druhý o hodinu déle.

Pro Adama Lacka to bude velký návrat za volant sportovního vozu. Na slavném belgickém okruhu už jednu dvanáctihodinovku jel: v roce 2010 v rámci European Le Mans Series.  S vozem Mercedes-AMG GT4 se sice zatím nemohl blíže seznámit, ale do Spa-Francorchamps se moc těší.

„Po dlouhé době se zase svezu v gétéčku. Těším se na to. Uvidíme, co tam vytvoříme. Ještě jsem v tom neseděl, už v pátek je trénink a kvalifikace, v sobotu pak první ze dvou dlouhých závodů,“ prohlásil Lacko, který má velmi nabitý týden. Ještě před podnikem 24h Series totiž stihl i testy tahače Buggyra na mosteckém okruhu.

Ani obě 17leté sestry nezahálely. Aliyyah a Yasmeen se během uplynulého víkendu střídaly v Nogaru za volantem Mercedesu-AMG GT4 v rámci francouzského seriálu FFSA GT4, takže jednu okruhovou premiéru už mají za sebou. Teď je čeká ta vytrvalostní, což je bude pro celou stáj Buggyra ZM Racing zcela nová zkušenost.

V rámci vytrvalostního podniku šampionátu 24h Series se na trati potkávají vozy od nesilnějších speciálu GT3, přes GT4 až po cestovní auta v rámci třídy TCR. Mezi soupeři týmu Buggyra ZM Racing ve třídě GT4 nechybějí ani trojnásobný rallyekrosový mistr Evropy Andreas Bakkerud či trojnásobný účastník čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans Markus Palttala z Finska.

Program závodu Hankook 12h Spa-Francorchamps:

Pátek 22. dubna
13:50 volný trénink (1 h)
15:50 Kvalifikace 1, 2 a 3 (3x15 minut)

Sobota 23. dubna
12:25 První závod (5:30 h)

Neděle 24.dubna
11:20 Druhý závod (6:30 h)

Live timing: https://livetiming.getraceresults.com/24hseries#screen-results

Přímý přenos závodu na YT: https://www.youtube.com/user/24HSeries

Speciální víkendové živé vysílání přímo z kabiny našeho vozu bude probíhat na YT: https://www.youtube.com/user/BUGGYRAbrand

Zdroj: buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.