BUGGYRA VEZME MOST ZTEČÍ. POPRVÉ SE ČESKÝM FANOUŠKŮM UKÁŽE VE DVOU SÉRIÍCH BĚHEM JEDINÉHO VÍKENDU

Takový okruhový závodní víkend tým Buggyra ZM Racing ještě nezažil. A jeho čeští fanoušci také ne. V sobotu a v neděli se představí nejen na tradiční Czech Truck Prix, kde pojedou Adam Lacko a Téo Calvet, ale také v klání EuroNASCAR . Tam bude hájit barvy stáje Aliyyah Koloc. Celý závodní program bude opět vysílán s českým komentářem živě na platformách Tn.cz, Novaplus.cz a Voyo.

Buggyra vezme Most ztečí. Poprvé se českým fanouškům ukáže ve dvou sériích během jediného víkendu

„Bude to náročný víkend, ale pro oba seriály máme dva zcela nezávislé týmy, takže v tom by problém být neměl. Jen nevím, kam dřív skočím,“ prohlásil boss Buggyry Martin Koloc.

V Mostě, kde se letos slaví 30leté jubileum závodů tahačů, jel bývalý zkušený pilot hned v druhém ročníku. Nejúspěšnější rok zažil v sezoně 1997, kdy se zcela novou Pragou vyhrál všechny čtyři pohárové jízdy. „Nerad vzpomínám. Mně se všechny vzpomínky slévají a nechci se k tomu moc vracet. Čím jsem starší, tím víc mě těší aktuální úspěchy našich pilotů. Ať už to byly mostecké triumfy Davida Vršeckého nebo Adama Lacka,“ dodal Koloc.

Zdroj dynamické sekce: » Czech Prix - Most - preview (Fotogalerie)

Adam by tento rok v ME tahačů ke svým mosteckým úspěchům velice rád přidal další. „Mezi Nürburgrinem a Mostem jsem ze závodního světa nevypadl, jezdil jsem se synem Nikim na motokárové podniky. Pro závod před našimi věrnými fanoušky jsme do tahače připravili nové brzdové kotouče a auto má také nový čerstvý motor. Chceme samozřejmě bojovat o nejvyšší příčky,“ uvedl 37letý pilot, který je v průběžném pořadí evropského šampionátu na čtvrtém místě.

Jeho týmový kolega Téo Calvet bude bojovat o udržení vedoucí pozice v hodnocení Promoter's Cup, kam se vrátil po minulém závodě na Nürburgringu. Mladý Francouz to ale nebude mít snadné, protože bodové rozdíly v čele jsou minimální.

„Od té doby, co jsem členem týmu Buggyra ZM Racing, je Most vedle Le Mans mojí druhou domácí tratí. Hodně jsem toho tady natestoval. Nový asfalt je rychlejší a už se těším, jak si pěkně zazávodíme. Promoter's Cup je pro mě letos prioritou, v Mostě chci nasbírat co nejvíc bodů,“ prohlásil Calvet.

Aliyyah Koloc se poprvé před českými diváky sveze v rámci šampionátu EuroNASCAR, kde letos debutuje. V souboji nadupaných speciálů inspirovaných slavnými zámořskými závody si nevede vůbec špatně. Teprve 18letá závodnice jede v obou vypsaných sériích. V EuroNASCAR Pro je mezi juniory pátá, v EuroNASCAR 2 je druhou nejlepší ženou a sedmým nejlepším nováčkem.

„Do Mostu se už moc těším. Závodit v NASCAR je vždycky legrace. Užívám si souboje kolo na kolo. Zároveň je to hodně náročně, protože auta nemají žádné ABS, kontrolu trakce a řadíme klasicky ručně pákou. Je to skvělá škola,“ uvedla Aliyyah.

Martin Koloc svým jezdům před mosteckým víkendem neklade žádné konkrétné cíle. „Chceme si to hlavně užít a pěkně si zazávodit. Ale kdyby Adam vyhrál, bylo by to super,“ řekl se smíchem šéf Buggyry. „V EuroNASCAR by byl úspěch každý výsledek v Top 10, protože první patnáctka jezdců má skutečně velkou kvalitu.“

Harmonogram závodního víkendu:

Sobota 3.9.2022:

12:25 - 13:25     FIA ETRC                           Závod 1 (11 kol)
13:50 – 14:40    EURONASCAR PRO         Závod 1 (17 kol)
16:45 - 17:45     FIA ETRC                           Závod 2 (11 kol)
18:05 – 18:45    EURONASCAR 2               Závod 1 (17 kol)

Nedělě 4.9.2022:

11:05 – 11:45    EURONASCAR 2                 Závod 2 (17 kol)
12:25 - 13:25     FIA ETRC                             Závod 3 (11 kol)
15:00 – 15:50    EURONASCAR PRO           Závod 2 (17 kol)
16:30 - 17:30     FIA ETRC                             Závod 4 (11 kol)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.