BUGGYRA V MOSTĚ LADILA FORMU PŘED NOVOU TRUCKOVOU SEZONOU

Oba piloti týmu Buggyra ZM Racing, Adam Lacko a Téo Calvet, se tento minulý spolu s velkou částí špičky ME tahačů na okruzích proháněli po mosteckém autodromu. Severočeský okruh byl při zrušení předchozích testů na Nürburgringu kvůli sněhové nadílce dějištěm klíčové přípravy před novou sezonou.

Z Roudnice dorazily pod Krušné hory vylepšené závodní tahače. „Testy nás mají opět o kousek posunout. Letos máme změny na nápravě i na brzdném systému, motoru jsme trošku přidali výkon. Zároveň držíme vysokou životnost techniky. To jsou ty kroky, o kterých věříme, že nás posunou o kousek kupředu. Jak bude připravená konkurence, to uvidíme až na závodech,“ uvedl Jan Kalivoda, šéf komunikace stáje Buggyra ZM Racing.

Týmová jednička Adam Lacko má jednoznačný úkol se opět porvat o titul evropského šampiona. „Konkurence bude zase o něco větší. Je tu pět šest jezdců, kteří se poperou o titul. Soupeři jsou tak silní, že při vyrovnanosti závodního pole může bolet každá chyba,“ ví Kalivoda.

Také Adam Lacko si je vědom, že to bude náročná sezona a úspěch se nebude rodit snadno. „Ve špičce přibývají jezdci a začínáme se shlukovat v jedné desetině sekundy. V kvalifikaci jsme v jedné desetině třeba tři nebo čtyři. To je s pětiapůltunovým monstrem solidní a je vidět, že závody mají zpátky vysokou úroveň. Užijí si to i diváci, na trati je víc soubojů a v závodě nejsou takové proluky,“ uvedl.

S testy jsem spokojený, daří se mi zrychlovat. V úterý jsme si s Adamem prohodili auta. Pomohl mi s nastavením mého vozu, já si zase vyzkoušel ten jeho. To mi pak pomohlo zase o něco vylepšit můj vlastní čas,“ liboval si 21letý Francouz.

I když Buggyra ZM Racing letos nasazuje jen dva okruhové tahače, bude to pro celou stáj náročný rok. „Logisticky a manažersky je lepší se plnohodnotně starat o dvě auta než o tři. Ale logisticky nás i tak čeká náročný rok s více jak čtyřiceti závodními víkendy napříč celým týmem. Jestli tohle zvládneme, tak to bude náš nový rekord,“ zakončil s úsměvem Jan Kalivoda.

Zdroj: buggyra.com

Foto ilustrační: V. Sýkora, Truck Prix Most 2021

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.