BUGGYRA SI ZE SILVERSTONU VEZE POHÁRY, OBA JEZDCI ÚSMĚV NA TVÁŘI

David Vršecký i Aliyyah Koloc zvládli víkend na legendární trati v Silverstone na jedničku. Oba piloti stáje Buggyra ZM Racing vybojovali každý pohár za třetí místo v závodech vozů třídy GT4 v rámci akci nazvané Silverstone Classic.

Buggyra si ze Silverstonu veze poháry, oba jezdci úsměv na tváři

Piloti vozů Mercedes-AMG GT4 se na jednom z největších britských setkání sportovních a cestovních vozů a formulí minulosti i dneška účastnili klání Masters GT4 Classic Silverstone Challenge. „Celá ta akce byla skvělá. Jednak jsem na trati absolvoval dva povedené závody a odvezla si trofej za třetí místo. Navíc jsem mohla na vlastní oči vidět spoustu krásných a slavných závodních vozů. Navíc se na trati při jejich závodech pořád něco dělo,“ pochvalovala si Aliyyah nabitý víkend v Silverstonu.

Základní kámen k úspěchům byl položen už v kvalifikaci, v níž byl David třetí a Aliyyah čtvrtá. „Z prvního setkání se Silverstonem jsem nadšený. Je to oblíbený a známý okruh, na kterém jsem nikdy předtím nejel. V kvalifikaci jsme se poprvé svezli na suchu. Každá jízda je tu zážitek,“ nešetřil superlativy Vršecký, který za volantem Mercedesu nahradil Yasmeen Koloc stále se zotavující z následků havárie ve Spa-Francorchamps.

Dvojnásobný mistr Evropy tahačů na okruzích musel být spokojený i po prvním závodě. V sobotu si totiž dojel pro trofej za třetí místo, hned za ním skončila 18letá závodnická naděje Aliyyah Koloc. 

„Povedl se mi dobrý start. Chtěl jsem zkřížit cestu Ginettě na druhém místě, abychom se před ni s Aliyyah dostali. Povedlo se mi to v první i druhé zatáčce, ale tu další jsem si blbě nadjel a propadl se zpátky na třetí pozici. V půlce závodu jsem měl trochu problémy se zadníma gumama a musel jsem trošičku zvolnit. Z výsledku jsem nadšený. Být na stupních vítězů na takovém okruhu je pro mě velká čest,“ uvedl Vršecký.

Pozitivně naladěna vystoupila z Mercedesu také jeho 18letá týmová parťačka. „Na startu jsem se trošku zasekla, takže mě předjel jiný Mercedes. Hned ve výjezdu z první zatáčky ale dostal smyk, rychle jsem se mu vyhnula a vrátila se tak na čtvrté místo. Pak už to byl takový osamocený závod. Snažila jsem se držet krok a jet si své tempo,“ uvedla Aliyyah.

V neděli to dlouho vypadalo, že se závod pro oba závodníky Buggyry odehraje jako podle kopíráku. Vršecký si držel třetí místo, Koloc jela za ním. Ale v posledním kole se Davidovi nedařilo na opotřebovaných pneumatikách držet závodní tempo, takže se před něj dostala jeho týmová kolegyně. Aliyyah tak v Silverstonu vyrovnala Vršeckého zápis a také ona vybojovala pohár za třetí pozici.

„Byl to zajímavější závod než v sobotu. První tři kola jsem bojovala s McLarenem. V prvním kole mě předjel a měli jsme malý kontakt. Mně se ho ale podařilo zpátky předjet, pak na trať vyjel safety car. V závěrečném kole jsme dohnala Davida a předjela ho. Bylo z toho tedy nakonec třetí místo. Jsem moc šťastná, že jsem se dostala na stupně vítězů,“ prohlásila spokojená Aliyyah Koloc.

Co bylo příčinou toho, že Vršecký tak výrazně zpomalil?„Od začátku jsem tlačil, co to šlo. Ale ke konci se mi přehřály gumy, takže jsem měl problém vůbec udržet auto na trati. V předposlední zatáčce jsem byl trošku delší. Aliyyah na nic nečekala a sekla to okamžitě přede mě,“ popsal zkušený závodník se smíchem prohození pozic obou Mercedesů v barvách Buggyry.

Pro Aliyyah Koloc to byla povedená ostrá příprava na klání EuroNASCAR v rámci jubilejního třicátého ročníku Czech Truck Prix, který je na programu o prvním zářijovém víkendu na domácí trati Buggyry v Mostě.

„Jako tým jsme udělali velký kus práce. Splnili jsme řadu cílů, které jsme si stanovili. Nasbírali jsme data, pokračovali jsme v programu výchovy našich jezdců. Den ode dne se naše vozy zrychlovaly. Vedle toho jsme v týmu přivítali nové partnery z Velké Británie,“ zhodnotil premiéru Buggyry v Silverstonu boss týmu Martin Koloc.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting