Buggyra se vrací vítězně do 24H Series

Hankook 6H Abu Dhabi 2023

Pure Rxcing Porsche 911 GT3 R (# 911, Aliaksandr Malykhin / Joel Sturm / Harry King) zahájil na okruhu Yas Marina Circuit svou první pole position v 24H SERIES powered by Hankook. Litevský tým si pak tuto dynamiku přenesl i do závodu, když pohodlně vedl úvodní etapy. Také trio Adam Lacko, David Vršecký a Aliyyah Koloc si ve třídě GT4 vedlo v sobotním závodě velmi dobře.

Závod se nesl ve znamení tvrdých soubojů týmů Pure Rxcing Porche a Herbert Porsche. Po šesti hodinách závodu protnul cílovou čáru první Pure Rxcing Porsche 911 GT3 pouhých 7 vteřin před Herberth Porsche 911 GT3. Oba vozy absolvovaly celkem 165 kol. Na třetím místě, se stejným počtem kol závod dokončil tým HAAS RT s vozem Audi R8 LMS GT3 EVO II.

Na celkově 14. místě dokončil závod vůz týmů Buggyra ZM Racing s vozem Mercedes-AMG GT4 s celkem 153 koly. Skvělý výkon jim zajistil vítězství ve třídě GT4. „Na svůj tým jsem opravdu hrdý. K úspěchu vedla náročná, ale úžasná cesta. Posledních několik měsíců jsme opravdu tvrdě makali. Máme za sebou Dakar a měli jsme na zotavenou jen pár dní. David a Aliyyah byli po měsíci v poušti pořádně unavení, Adam přiletěl výborně připravený. Celý tým pracoval neskutečně dobře. To, jak jsme zvolili a pak i upravili strategii, se nakonec vyplatilo,“ uvedl spokojený šéf Buggyry Martin Koloc.

Zdroj dynamické sekce: » Buggyra Abu Dhabi (Fotogalerie)

Samotná kvalifikace nevyšla týmu Buggyra podle představ. Provoz na trati a nevyzpytatelné chování pneumatik znamenaly, že v závodě se posádka musela prokousávat kupředu ze zadních pozic. Přesto se David Vršecký, který závod rozjížděl, dokázal probít ve třídě do vedení. 

Po výměně jezdců se závod proměnil v lítou bitvu, v níž se často měnilo pořadí. Ke konci se vedení týmu rozhodlo pro odvážnou strategii a Vršecký si svůj pobyt za volantem protáhl až do cíle.

Risk se spolu s tím, že se mu podařilo udržet pneumatiky v optimálním stavu, vyplatil a Buggyra mohla slavit vítězství. „Poslední zastávku jsme udělali jen na doplnění paliva, bez výměny pneumatik. Gumy měly najeto dvakrát tolik. Auto se sotva udrželo na trati. Musel jsem ho doslova přemlouvat, abych ho udržel mezi čárami vytyčujícími závodní dráhu. Poslední kola jsem jel velmi opatrně, protože vůz vibroval. Bylo to vyhrocené, ale vyplatilo se to,“ popsal David Vršecký náročný finiš šestihodinovky. 

Hlavní rival Buggyry, posádka týmu Ram Racing, sice dostal dvouminutovou penalizaci, ale i bez ní by trio Vršecký – Lacko – Koloc o sedm desetin sekundy vyhrálo.  „Byla to přetlačovaná. Dlouho jsme se strkali mezi prvním a druhým místem. Dobrou strategií jsme se dostali do vedení a nakonec vyhráli, Jsem totálně nadšený. Adam s Aliyyah jeli skvěle. Povedly se nám krásné výměny v boxech,“ zhodnotil Vršecký úspěšný závod.

Zdroj a foto: Buggyra ZM Racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.