Závodní sezóna 2020 se naplno rozjíždí, opět se bude přepisovat historie.

 

Po veteránovi Josefovi Macháčkovi, který zářil o víkendu v Německu, bude tento víkend v chorvatském Grobniku ve hře dravé mládí. Na startovním roštu prvního kola ESET V4 Cupu se totiž představí nejmladší závodníci Buggyry. Zatímco Aliyyah Koloc bude startovat s, Renault Clio Cup, Yasmeen Koloc „osedlá“ speciál Tatuus F4. Michal Makeš pak bude bojovat v TCRku Cupra Leon.

Každý kilometr se počítá

ESET Cupu se účastníme v rámci programu Buggyra Academy. Záměr je jasný, holky musí najet co nejvíce závodních kilometrů,“ komentoval účast týmu Tomáš Enge, mentor Buggyra Academy. „Na jedné straně se jedná o ideální přípravu pro Aliyyah a Yasmeen, na straně druhé se takový závod vyjímá dobře i v CV pokročilejších jezdců, jako je Michal Makeš. Takže, žádná super očekávání sice nemáme, ale pokud všechno vyhrajeme, nebudu se zlobit,“ říká Tomáš se smíchem.

Buggyra_na_CarboniaCup_2020_8.jpg

Koly pevně na zemi

„V Grobniku se budeme účastnit série TCR Eastern Europe. Je to náš první podnik s novou technikou, takže čekáme něco ve smyslu průzkumu bojem, který přinese spoustu nových dat,“ popsal cíle před prvním závodem v kategorii cestovních vozů, Jiří Mičánek, manažer týmu Mičánek Motorsport. „S TCRkem jsme absolvovali několik testování, s výsledky jsme pokojeni, ale závod je závod. Michal je rychlý jezdec, takže, přestože se držíme při zemi, nevylučujeme atak na pódiové příčky.

Buggyra_na_CarboniaCup_2020_14.jpg

Není snadných závodů

Jak napovídá titulek, bude se v Grobniku zásluhou Buggyry opět přepisovat historie, neboť není známo, že by se doposud někde představily v ostrém závodě v barvách jednoho týmu dvě sestry, navíc čerstvě šestnáctiletá dvojčata. „Hodně se těším, testování trucku v Nogaru mi dalo docela zabrat. Tomáš mi ale říkal, že neexistují jednoduché závody,“ říká Aliyyah z pozice držitelky světových rychlostních maxim na letmou a pevnou pětistovku. Yasmeen jde do závodu s jednoduchou strategií. „Budu poslouchat, co říká Tomáš. Nemyslím si, že je na světě hodně holek, jejichž mentorem bude na prvním závodě závodník se zkušenostmi z Formule 1, 500 mil Indianapolis a vítěz z Le Mans.“

Foto: www.buggyra.com a V. Sýkora

Aliyyah_Koloc_formule2.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.