Buggyra Racing zahájila netradičně sezónu v seriálu Carbonia Cup

Start závodní sezóny 2020 i první ostré kilometry ve svých závodních strojích si odbyli jezdci týmu Buggyra Racing netradiční účastí v seriálu Carbonia Cup. Na startovním roštu se seřadily hned čtyři závodní speciály z řad Buggyry. Dvě Lamborghini Huracan SuperTrofeo Evo, pilotované Bronislavem Formánkem a Ladislavem Dvořáčkem, Mercedes AMG GT3 Evo s Davidem Vršeckým a Renault Clio Cup v rukou Yasmeen Koloc.

Carbonia Cupu se standardně neúčastníme, ale momentálně je to v podstatě jediná možnost, jak začít naši závodní sezónu a udržovat se tak ve cviku,“ vysvětloval manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra ACCR, Jiří Mičánek.

Pro Davida Vršeckého, dvojnásobného mistra evropského šampionátu tahačů, se jednalo o premiéru v jeho nové 600koňové hračce a patnáctiletá Yasmeen Koloc si na Carbonii odbyla svůj první závodní start vůbec. „Je to snad vůbec první závod, který se letos dá odjet, takže tady samozřejmě nemůžeme chybět. Pro mě je to závodní premiéra s GTčkem, mám samozřejmě trochu obavy, ale myslím, že jsme důkladně připraveni, se super týmem a super autem, takže se těším,“ komentoval nováček v kategorii GT3, Vršecký.

Je to pro mě obrovská zkušenost, kdy jsou s vámi na trati i výrazně pomalejší vozy a musíte se vzájemně vyhýbat, takže hned v prvním tréninku jsem si to musel zkrátit přes trávu, protože mě jedno takové pomalejší auto překvapilo, a kdybych nešel na trávu, tak jsem asi bez předku, ale určitě jsou to skvělé zkušenosti do endurance závodů,“ popisoval Vršecký své první závodní kilometry s Mercedesem GT3.

S první kvalifikací sezóny si značně pohrálo počasí, kdy oba tréninky byly na mokru, ale těsně před začátkem kvalifikace byl asfalt mosteckého autodromu kombinací mokrých a suchých pasáží. S náročnými podmínkami si nakonec nejlépe poradil právě David Vršecký a do svého prvního závodu s AMG GT3 tak startoval z pole position. Další z pilotů startujících ve skupině A+, Libor Dvořáček se kvalifikoval na místě šestém, Bronislava Formánka bohužel v tréninku postihly technické problémy a závodní víkend tak pro něj skončil předčasně. I Yasmeen Koloc se hrdinně poprala s náročnými podmínkami vůbec první kvalifikace své závodní kariéry a ve skupině A zajela s Cliem sedmý nejrychlejší čas.

Start z první řady se šéfkonstruktérovi Buggyry nevydařil podle představ. „Start se mi úplně nepovedl, Lambo z druhého místa mě předjelo a když jsem se snažil v první zatáčce pozici získat zpět, tak jsem ztratil ještě více času a propadl jsem se až na třetí místo,“ popisoval svůj premiérový start s GT3 David Vršecký. Nakonec jsme dojeli na druhé příčce, ale mám z toho takové smíšené pocity. Jeli jsme sem bez jakéhokoliv očekávání o výsledku, ale když jsme byli v kvalifikaci výrazně rychlejší než ostatní, tak jsem si začal dělat zálusk na první místo. Nicméně beru to jako pódium, a skvělý trénink na opravdu ostrý závod,“ dodal k průběhu svého závodu stříbrně umístěný Vršecký.

Libor Dvořáček začal svůj závod slibným posunem o dvě příčky vpřed, nicméně následně jednu pozici díky drobné chybě ztratil. Do konce závodu se pak snažil vzniklou ztrátu dohnat, ale podle jeho slov „to na bednu už prostě nestačilo“ a dojel tak celkově pátý.

Zatímco ve skupině A+ se startovní pole velmi rychle roztrhalo a vzniklé rozestupy se moc neměnily, závod skupiny A byl plný soubojů a předjíždění. „Byla to zábava, opravdu jsem si to užila. Start byl popravdě trochu stresující s tolika auty okolo mě, navíc jsem neviděla na startovní světla, takže jsem odstartovala trochu pomaleji. Několik pozic se mi podařilo získat zpět, ale pak v posledním kole jsem se pokusila zabojovat o sedmou příčku, což nevyšlo a propadla jsem se až na 10. pozici. I tak mě to opravdu bavilo a nemůžu se dočkat dalšího závodu,“ popisovala svůj vůbec první závodní start patnáctiletá Yasmeen Koloc. I přes celkově desátou příčku si mladá závodnice odnesla zlato z kategorie A junior. „Úplně jsem na to zapomněla, popravdě jsem ani nečekala, že něco dostanu, když jsem ve skupině byla jediná, i tak z toho mám radost a je to příjemná motivace. Ale těším se, až získám opravdu vybojované pódium,“ radovala se Yasmeen ze své první závodní trofeje.

 

Účast Buggyry na Carbonia Cupu tak přinesla své ovoce a pomohla zkrátit velmi dlouhé čekání na začátek závodní sezóny 2020.

Text: Buggyra Racing
Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.