Buggyra Racing začala pěkně zostra

První etapa jako na houpačce. Šoltys pátý, Macháček stále na trati

Hned zostra začal první etapou 42. ročník slavné soutěže Rally Dakar. O tom by své mohl vyprávět Josef Macháček, který je po technických problémech stále na trati. Naopak vydařený vstup do soutěže zaznamenal se svojí posádkou Martin Šoltys, který s Tatrou Phoenix vybojoval dělené páté místo.

Od prvních kilometrů se vysoko mezi kamiony drželi Martin Šoltys, David Schovánek a Tomáš Šikola. V cíli nakonec obsadili páté místo společně s další českou posádkou Martina Macíka. Jejich ztráta na prvního Antona Šibalova (Kamaz) činí 4 minuty a 52 sekund. „Na to, že je to první etapa a předjížděli jsme všechny vozy kategorie SSV a všude je mnoho kamení, tak pátý místo je úžasný. V půlce etapy nám přestal dobíjet alternátor při vysokých otáčkách, takže jsem jel na menší plyn, aby to fungovalo. Měl jsem strach, že nedojedeme. Na trati bylo velké množství kamenů a my měli štěstí, že se nám vyhnuly defekty. Za mě dnes super,“ uvedl v cíli etapy Martin Šoltys.

Josef Macháček s Vlastimilem Tošenovským se bohužel na trati úvodní etapy zastavili již na třetím kilometru, a to z důvodu prasklého potrubí sání. Oba dva to jsou velcí bojovníci a svůj Can-Am Buggyra MK50 XRS opravili a pokračují v soutěži dál. „Věděli jsme, že to pro nás bude v kategorii SSV náročné, ale mohlo to určitě přijít později než v první etapě. Důležité je, že se jim to podařilo opravit a pokračují. Věříme, že včas dorazí do bivaku, tak aby mohli zítra pokračovat a sbírat cenná data. Pochvalu si zaslouží Martin Šoltys. To, jak pokorně k Dakaru přistupuje, nese své ovoce,“ řekl k rozpačitému úvodu Jan Kalivoda.

Druhou pozici mezi kamiony obsadil Sergej Vjazovič (MAZ) s pohonnou jednotkou Gyrtech. Jeho ztráta na vedoucí Kamaz byla 1:33 min.

Druhá etapa zavede účastníky rally Dakar z Al Wajh do Neomu. Počet ostrých kilometrů bude ještě vyšší, a to 367. Naopak přejezdových bude pouze 34. Terén by měl být více jak z poloviny zemitý, zbytek budou tvořit kameny a písek.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.