Haas RT zvítězil v závodě Hankook 12H MUGELLO 2023

Buggyra Racing má stříbro v kategorii GT4

  • Haas RT pečetil první vítězství v seriálu.
  • Velká smůla - Land Motorsport ztrácí pódium GT3-AM během závěrečných 10 minut.
  • Vítěz třídy 992 Willi Motorsport by Ebimotors obsadil celkové 4. místo.
  • Vortex V8 získává první vítězství GTX po těžké kolizi eliminuje RD Signs - Siauliai závodní tým.
  • Tým AtlasBX Motorsport bojuje o vítězství v GT4; Smolný závěr závodu zasáhne druhý tým třídy Buggyra Racing.
  • Primus Racing získává celkové vítězství TCE při návratu 24H SERIES.

Haas RT si zajistil své první vítězství v seriálu 24H powered by Hankook při svém třetím startu na Hankook 12H MUGELLO, který se konal minulý víkend. Audi R8 LMS GT3 EVO II (#21, Mathieu Detry / Stéphane Perrin / Frédéric Vervisch) debutovalo v 24H SERIES v Dubaji, kde skončilo na 5. místě ze 43. místa na startovním roštu. První tým, který reprezentoval Antiguu na mezinárodní motoristické scéně, pak získal své první pódium na Hankook 6H ABU DHABI.

Překvapivě těsný souboj v GT4 nakonec svedl Atlas BX Motorsports Mercedes - AMG GT4 (#403, Steven Cho / Roelof Bruins / Jongkyum Kim). A to i přesto, že jihokorejský tým ztratil kolo na začátku noční části a vysloužil si penalizaci. AtlasBX byl po celé nedělní odpoledne soupeřil s vozem Mercedes-AMG GT4 týmu Buggyra  Racing (#416,  Aliyyah Koloc / David Vrsecky / Adam Lacko), a to navzdory tomu, že tým z Emirátů byl nucen zajet do boxů s defektem jen pár okamžiků po restartu. Vůz Buggyra  Racing nakonec zaostal o čtyři kola za vítězným týmem Atlas BX Motorsports, když Mercedes s Davidem Vršeckým za volantem měl v poslední čtvrthodině závodu závadu a musel být odstaven mimo dráhu. 

Zdroj dynamické sekce: » 24H Mugelo (Fotogalerie)

Víkendová dvanáctihodinovka v Mugellu dokázala týmu Buggyra ZM Racing, že vytrvalostní závody mohou být krásné i zrádné zároveň. Posádka Aliyyah Koloc, Adam Lacko a David Vršecký držela skvělé tempo a útočila na druhý letošní triumf v rámci seriálu 24H Series. Bohužel necelých 16 minut před koncem závodu přišla technická závada Mercedesu-AMG GT4. I tak znamenalo 303 odjetých kol výborné druhé místo ve třídě GT4.

Už v kvalifikaci trio Koloc, Lacko a Vršecký ukázalo, že se s ním musí počítat. Průměr všech tří časů na rychlé kolo vyslal posádku Mercedesu-AMG na pole position třídy GT4. Ovšem na zvlněném italském okruhu to nebyla snadná práce.

„Prakticky všichni měli nějaká škrtnutá kola za nedodržení limitů tratě. Buďto jsme si dráhu trošičku zkrátili nebo na výjezdu ze zatáčky přejeli bílou čáru. Bylo to na hraně, kdy jsme se zatnutými zuby modlili, aby aspoň jedno kolo bylo čisté,“ dal David Vršecký nahlédnout na specifika okruhového závodění.

Už první hodina sobotního šestihodinového souboje přinesla velké drama. David Vršecký rozjel závod skvěle, zajel dokonce nejrychlejší kolo dne své třídy, ale závodní speciál musel předčasně do boxů.“Cítil jsem obrovské vibrace auta. Vyměnili jsme brzdy a tím ztratili hodně času,“ vysvětlil Vršecký.

Zbytek dne se tak proměnil ve snahu minimalizovat ztrátu. Ale kouzlo endurance spočívá v tom, že každou minutu může přijít zvrat. Ten se konal v závěru sobotní části závodu, kdy měl vedoucí vůz kategorie GT4 velké technické trable a Buggyra se vrátila do vedení.

Neděle se proměnila ve velkou taktickou bitvu. David Vršecký si znovu připsal nejrychlejší kolo dne v kategorii GT4. Klíčem k dobrému umístění byla správně zvolená strategie. Často byl kvůli havarovaným nebo porouchaným autům vyhlašován „kód 60“, který ve 24H Series nahrazuje safety car a znamená omezení maximální rychlosti na 60 km/h. To znamenalo správně vybrat dobu zastávky v boxech a tankování, které zde probíhá mimo depa ve speciálně vyhrazeném prostoru.

Buggyra ZM Racing si připravila dobrou strategii, která směřovala k triumfu. Bohužel asi čtvrthodinu před koncem to v Mercedesu-AMG to zachrčelo a Vršecký jej musel chtíc nechtíc odstavit mimo závodní dráhu.

Zdroj: Creventic, Buggyra Racing | Foto: Buggyra racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.