BUGGYRA POKRAČUJE V OSTRÉ PŘÍPRAVĚ NA DAKAR. V POLSKU BUDE TATRU ŘÍDIT JAROSLAV VALTR

Do startu Rallye Dakar chybějí čtyři měsíce, takže není divu, že přípravy týmu TATRA Buggyra ZM Racing nabírají plných obrátek. Ostrý test nových komponentů Tatry Phoenix proběhne od pátku do neděle v soutěži Baja Poland v tradiční lokaci v okolí Drawska na severozápadu země. Pro fanoušky může znít jméno pilota jako překvapení, Tatru bude totiž řídit Jaroslav Valtr.

„Jaroslav Valtr pojede na Baja Poland v rámci testování nových komponentů Tatra. Ohledně finálního složení všech posádek, které s námi pojedou na Dakar 2023 budeme teprve informovat,“ uvedl šéf Buggyry Martin Koloc.

Valtr bude mít za navigátora Jaroslava Miškolciho, role palubního mechanika se zhostí Tomáš Šikola. Mezi soupeři se objevují jména Valtrova syna Michala s Ivecem či Litevce Vaidotase Paškevičiuse s Tatrou Jamal.

20220621_Test_rally_Milovice_MP_IMG_0249

„Letos jsme na Dakaru v druhé půlce testovali hranice výkonu motoru, což se osvědčilo, takže dnes se pohybujeme kolem 1200 hp. V souvislosti s tím byly ale některé komponenty v řadě již na limitu. V Polsku tak budeme testovat softwarové i hardwarové změny na převodovce, na motoru, změny map řazení, tak aby vše vydrželo náročnost Dakaru a piloti si mohli dále užívat maximální výkon, který je hlavně v dunách hodně potřeba,“ popsal cíl mise Baja Poland hlavní týmový konstruktér David Vršecký.

20220621_Test_rally_Milovice_MP_IMG_9771

Baja Poland startuje v pátek v podvečer ve Štětině. Třídenní rallye končí na stejném místě v neděli odpoledne. Soutěž, která je součástí světového i evropského poháru FIA, má celkovou délku 774,59 km, z toho 491,30 km tvoří rychlostní zkoušky.

TZ a foto: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.