OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Lacko si na domácí půdě upevnil druhou pozici!

Tým Buggyra Racing na domácí půdě zazářil. Ze čtyř závodů dokázali vybojovat Adam Lacko a Oly Janes celkem 9 pohárů. Tým Buggyra Racing jasně opanoval první den domácího závodu Czech Truck Prix v Mostě. Adam Lacko si po sobotních vítězstvích připsal v neděli na své konto jedno druhé a čtvrté místo a upevnil si tak druhou příčku v průběžném hodnocení. V  hodnocení týmu se Buggyra posunula na třetí pozici.

Do úvodní sobotní jízdy  Adam Lacko odstartoval z druhé řady, když byli za zajetí nejrychlejšího kola pod žlutými vlajkami penalizováni Kiss s Hahnem. Adam potvrdil, že na mokru je jako doma a přetavil tuto výhodu ve vítězství. Oly Janes dojel na desáté pozici, která znamenala jak bod do celkového hodnocení, tak vítězství v Poháru nováčků. 


Před druhým závodem tým Buggyra Racing ve spolupráci s Autodromem Most splnili speciální přání. Vítěz několika dakarských etap Martin Kolomý, provezl po okruhu v Tatře Phoenix novomanžele Paterovy, kteří na okruh dorazili jen pár hodin po svatebním obřadu a splnil jim tak životní sen.


Do druhé sobotní jízdy startoval Adam Lacko z osmé pozice. V nervy drásajícím a divácky atraktivním závodě se postupně probojovával dopředu až za Němce Reinerta. Na toho si šetřil svůj nejlepší manévr celého dne, když ho dokázal předjet v posledních metrech. Pro Olyho Janese byla sobota v Mostě doposud nejúspěšnějším dnem v této sezoně. Ve druhém závodě získal další dva body a pohár za první příčku v hodnocení nováčků. 

Úřadující evropský šampion Adam Lacko zazářil i ve třetím závodě, když dojel druhý. Rodák z anglického Bristolu Oly Janes přidal do své víkendové sbírky další pohár za třetí pozici v Grammer cupu.

Poslední pohárovou jízdu víkendu zakončil Adam Lacko na čtvrté pozici. „Start se mi opět docela povedl a tentokrát jsem Jochena udržel za sebou. Snažil jsem se probojovat dopředu ještě víc, ale Jochen byl na mě celou dobu nalepený. Čtvrtá pozice není úplně nejlepší, ale když bych měl shrnout celý víkend, tak jedním slovem - paráda,“ řekl Lacko.

Já myslím, že celý víkend můžeme hodnotit více než kladně. Devět pohárů, Adam si upevnil postavení na druhé pozici a stáhl devět bodů na Hahna. Oly Janes začíná útočit také na Top 10, v týmech jsme se posunuli na třetí pozici,takže spokojenost,“ hodnotil víkend manažer týmu Jan Kalivoda.

Více fotografií ze závodů naleznete zde. (foto: V. Sýkora)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.