Buggyra na poslední chvíli vrací Macháčka za volant

Změna na poslední chvíli. Na Dakar se vrací Josef Macháček, nahradí zraněnou Yasmeen Koloc

Pouhých několik dní před startem Rally Dakar musel udělat tým Buggyra ZM Racing změnu v sestavě posádek kategorie T3 Lehkých prototypů. Zdravotně indisponovanou Yasmeen Koloc, která se chystala na svůj debut, nahradí doyen dálkových soutěží Josef Macháček. Legendu rallye čeká na Dakaru jubilejní dvacátý start.

„Dostali jsme se do bodu, kdy nemůžeme rozhodnutí o posádkách na Dakar 2023 dál odkládat. Je jasné, že Yasmeen jet nemůže. Připravovala se tři roky, ale bohužel se jí nepodařilo doléčit předchozí zranění a její tělo není připravené na Dakar. Nemůžeme si dovolit, aby nováček na Dakaru startoval s jakýmkoliv i jen částečným hendikepem. Rozhodli jsme se, že Yasmeen v lednu nepojede a sezonu začne pravděpodobně na přelomu února a března soutěží Abu Dhabi Desert Challenge,“ vysvětlil důvod náhlé změny otec a boss týmu Martin Koloc.

cp200w559zyrjwo99t0av7rp0.jpg

Náhrada mladé závodnice je víc než důstojná. 65letý veterán Macháček patří mezi hrstku jezdců, kteří zažili dakarské závodění v Africe, Jižní Americe i Saúdské Arábii. Na 45. ročník legendární rallye vyrazí s navigátorem Davidem Schovánkem.

„Těším se na to, že budu v roli závodníka a mentora debutující Aliyyah přímo na trati. Je to honička, ale určitě se všechno stihne včas a vyrazím v pohodě,“ věří vítěz kategorie T3 Lehkých prototypů z roku 2021. „První půlka soutěže bude kamenitá. Ale moc se těším na tu druhou, na velké duny. Hlavně mi jde o to, abychom oba jeli a byli někde vepředu,“ dodal k náročnému profilu soutěže.   

Tento start je tak trochu „nad plán“ domluvené spolupráce s Buggyrou. „Od začátku jsem u Buggyry věděl, do čeho jdu. První tři roky jsem se účastnil vývoje buginy a teď působím jako poradce obou dvojčat Kolocových. Možná jsem trošku radši, že budu asistovat jen jedné, protože budu moci odvést tu nejlepší práci a budu se moct na mentorství soustředit,“ sdělil Macháček.

Zdroj: buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.