Buggyra hodlá v Jaramě pokračovat ve vítězném tažení

Prakticky přesně pětadvacet let poté, co majitel týmu Martin Koloc vybojoval pro sebe a Českou republiku první titul mistra Evropy v závodech tahačů, se na okruhu Jarama představí Buggyra Zero Mileage Racing v plné sestavě. A ambice jsou nemalé.

Vyhovující adrenalin

Adam Lacko, který zatím letos vyhrál sedm z jedenácti závodů, nevidí sebemenší důvod, proč nepokračovat v nastoupeném trendu. „Jarama patří do kategorie adrenalinových okruhů, které mi hodně vyhovují. Navíc jsem tady v roce 2017 slavil první titul,“ říká oslavenec. „Hodně bude záležet na super pole, nejedná se totiž zrovna o okruh vhodný pro předjíždění.“ Za největšího soupeře Adam považuje Antonia Albaceteho. „Netuším, jak to bude s návštěvností, ale i kdyby přišlo sto jeho fanoušků budou slyšet. Docela se těším.“

20200912_DTRC_Zolder_MP_20200913_CDFC_RD1_NOGARO_1268

Chtělo by to bednu

Věčně vysmátý Téo Calvet věří, že důvody k optimismu bude mít i po návratu ze Španělska. „Vůbec by mi nevadilo navázat na výkon ze Zolderu, kde jsem skončil druhý, pátý a šestý. S okruhem mám minimální zkušenosti, něco mi řekl táta, něco David. A počítám s tím, že mi s daty pomůže Adam,“ vysvětlil Téo, jehož interview právě s Adamem Lackem, realizované pochopitelně z patřičné vzdálenosti, se stalo hitem sociálních sítí. „Doba sice není dobrá, ale humor je všelék. Navíc se Adam projevil jako špičkový a vysoce fundovaný moderátor.

Každý bod se počítá

Na bodech skončila v Zolderu pokaždé rovněž Aliyyah Koloc. Pravda, nejmladší a zároveň nejrychlejší truckerka historie sice nezopakovala senzační vítězství ze Zolderu, leč není každý den posvícení. „Táta, David i Tomáš mi vysvětlili, že není kam spěchat. Nemám s tím problém, navíc podle toho, co mi bylo řečeno, je pro začínajícího jezdce trojboj Nogaro – Zolder – Jarama, hodně náročný. Prošli jsme si s tátou okruh pěšky, sjezd proti betonové zdi vypadá zajímavě,“ konstatovala Aliyyah. „Platí prakticky totéž, co před Zolderem. Ani v Jaramě Aliyyah nikdy nejela, pracovali jsme na simulátoru. Na to, jak je mladá, má pro závodění cit. Jde do toho s tím, že každý bod se počítá,“ dodal mentor David Vršecký.

Text a foto:Buggyra Media

20200912_DTRC_Zolder_MP_20200913_CDFC_RD1_NOGARO_1240

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.