BUGGYRA HLÁSÍ PERSONÁLNÍ DAKARSKÉ ROŠÁDY!

Pravidlo o tom, že život je změna a člověk míní, leč okolností mění, platí v případě týmu Buggyra Racing i pro blížící se Rallye Dakar 2021. Ke změnám přitom (zatím) došlo hned na dvou postech.

Petr Čapka, který měl původně plnit roli palubního mechanika Tatry Ignácia Casaleho se pouštního dobrodružství nezúčastní z vážných rodinných důvodů, jeho místo zaujme kmenový mechanik Buggyry David Hoffmann. „Ignacio to nijak nekomentuje, navíc se nám sáhnutí do vlastních zdrojů vyplatilo již dříve, kdy jsme k Martinovi Šoltysovi posadili do kamiónu Tomáše Šikolu,“ říká mentor Martin Koloc. Týmový bos v tomto případě musel řešit před startem závodu ještě jednu výměnu. Původní navigátorce Tomáše Engeho Markétě Skácelové vystavilo zdravotní stopku testování v Dubaji. „Oslovili jsme Vlastu Tošenovského, který v lednu navigoval Pepu Macháčka. Říkal, že to bere.“ Tomáš Enge pak souhlasil s tím, že nemá cenu lámat věci přes koleno. „S Markétou jsme si sedli, vypadalo to dobře, ale nemá cenu pokoušet osud a jít do tak náročného závodu, když člověk není 100 % zdravotně fit. Kromě toho letošním Dakarem nic nekončí. Co se Vlasty Tošenovského týče, smekám před flexibilitou vedení. Lepší to snad s ohledem na vzniklou situaci ani nemohlo být.

Víme, že se jedná o značný zásah a svým způsobem nabourání strategie, ale jinak to nešlo,“ konstatuje manažer týmu Jan Kalivoda, který má, pro případ pozitivního testu na COVID-19 připraveny tři náhradníky z řad mechaniků, schopné „naskočit“ den před odletem. „Veškeré vyřizování stálo spoustu úsilí, nemálo peněz, ale o štěstí se ví, že přeje připraveným. Na druhou stranu se ukázala síla týmového ducha. Tři lidi budou trávit Vánoce s rodinami s vědomím toho, že přes původní plány, může zazvonit telefon a všechno bude jinak.

Pravidlo o tom, že nikdo není nenahraditelný, platí i v případě posádek. „Abych pravdu přiznal, nedovedu si to sice představit, navíc trio Enge Macháček, Šoltys, nastoupilo v Česku do dobrovolné týdenní, před odletové karantény. Totéž hlásí z Chile, Casale. I v jejich případě máme náhradní řešení, byť si v této chvílí vůbec nepřipouštím, že by k němu mělo dojít.“

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.