Brokoví střelci Matějková se Šťastným vezou z evropského šampionátu šest medailí

Jako medailové žně lze označit letošní střelecké mistrovství Evropy z pohledu české juniorské reprezentace. Junioři Martina Matějková a Ondřej Šťastný jsou nejen sportovní pár, ale i životní a v italském Lonatu s trochou nadsázky navázali na manžele Zátopkovy, když z velké akce přivezli společně sbírku cenných kovů.

Martina získala titul mistryně Evropy v individuálním závodě Trap, druhé zlato vybojovala s Terezou Záviškovou a Zinou Hrdličkovou v disciplíně Trap Trio a stříbrnou medaili vystřílela ve smíšených párech společně se svým partnerem Ondřejem Šťastným.

Ondřej Šťastný, Petr Dorničák a Jaromír Hanák odjeli z Lonata s titulem mistrů Evropy v Trap Triu a s bronzovou medailí ze soutěže družstev. Ondřej k tomu ještě přidal již výše zmíněnou stříbrnou medaili se svou partnerkou Martinou.

Trap Trio je atraktivní disciplína, která měla na letošním šampionátu premiéru. Tuto novou kategorii ovládli v Itálii naši reprezentanti, když ji dokázali vyhrát nejen výše zmíněné juniorky a junioři, ale také seniorské trio Jan Palacký, Pavel Vaněk a olympijský vítěz Jiří Lipták.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.