Dostihy v Brně letos naposledy

Dostihový den objektivem Lenky Sklenákové

Asi poslední dostihový den v relativně rozumných protikoronavirových podmínkách stihli uspořádat brněnští pořadatelé v sobotu 3.10.2020. Početné divácké návštěvě nabídli 9 dostihů a 3 exhibice poníků.

Hlavním rovinovým dostihem byla Podzimní moravská míle (III.kat.,1600m.). Vítězství ukořistil ALEXANDR (am.S.Mokrošová) a za ním koně doběhli v pořadí STEP STAR (ž.V.Korečková), VALMONT OHNE (ž.J.Pavlíček), DAPA (D.Sikorová) a HELLO HOBBY (T.Mášová).

Podívejte se na velkou fotogalerii Lenky Sklenákové

>Brno20.jpg

V Podzimní brněnské steeplechase (III.kat., 4100m.), kterou dokončilo 5 z 8 koní, vyhrál o 8 délek ryzák TAMAS (ž.J.Kousek) před CHARISMATICem (ž.P.Složil ml), MARCONem (ž.P.Tůma), LAMBROZINIm (ž.J.Odložil) a FLICKERem (ž.R.Benš).

Zajímavá, ale hlavně nepříjemná situace se odehrála ve 3.dostihu - STCH, V.kat.,3400m. Na překážce č.1 - Tribunním skoku - upadl nejdříve HEMINGRAY (ž.M.Liška), na další překážce se s dostihem rozloučila SICILIANA (am.M.Novák ml), vzápětí vysypal za skokem D. Vyhnálka MOSTAR a při druhém překonávání Tribunního skoku upadl MATHEUS, jehož jezdec am. M. Foukal zůstal ležet za skokem zraněný. Vzhledem k tomu, že se tento skok měl překonávat ještě jednou, byl dostihová komise nucena dostih zastavit sirénou, což ovšem jezdci v silném větru nezaznamenali a skok, za kterým ležel zraněný jezdec a svou práci vykonávali zdravotníci, nakonec překonali. Am. Foukala se naštěstí podařilo krýt nosítky i vlastními těly záchranářů a situace tak nakonec nebyla ještě horší. I tak skončil am. Foukal dle svého vyjádření na sociálních sítích se 4mi zlomenými obratli. Přejeme brzké uzdravení....Po dohodě s trenéry se dostih opakoval na konci programu a své koně pustili ke startu pouze 4 z nich. Nejlépe si vedl ALVA (ž.J.Kousek), za ním docválala KORNETA (ž.J.Odložil) a HEMINGRAY  (ž.M.Liška). Čtvrtá startující, ryzka MAMBO (ž.R.Benš), upadla na Tribunním skoku při jeho třetím překonávání.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting