OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brno Revival Mezi pavilony

Závody na brněnském výstavišti

Brno Revival

Ve dnech 15. a 16. července zaburácí mezi pavilony brněnského výstaviště opět závodní motory, které zde naposledy bylo slyšet koncem šedesátých let.

Uvnitř výstaviště se jezdily závody automobilů, formulových vozů a motocyklů téměř pravidelně. Jeden z prvních motocyklových závodů zde byl uspořádán již v roce 1935, ale zlatá éra nastala koncem padesátých a zejména v šedesátých letech. Závody na brněnském výstavišti se jezdily na jednoduché trati, dlouhé asi 1700 m, hned za hlavní branou do areálu. Okruh „Mezi pavilony“ měl tvar písmene V, čtyři zatáčky a čtyři rovinky a jednotný betonový povrch.

Brno Revival

Zlatým hřebem programu každého závodu v Československu druhé poloviny šedesátých let byly závody vozů formule 3. Na akci Brno Revival Mezi pavilony uvidíme několik desítek těchto vozů zachráněných samotnými závodníky i pečlivými sběrateli. Pro formule 3 z šedesátých let to bude skutečný návrat na místo činu. Jejich závody na brněnském výstavišti byly v letech 1964 až 1967 jedním z nejsledovanějších domácích motoristických podniků.

Společenský sportovní podnik Brno Revival Mezi pavilony představí ušlechtilou krásu sportovních a závodních vozidel v pohybu. Diváci uvidí krátké jízdy historických závodních a sportovních automobilů a motocyklů a depo plné unikátní techniky. V pavilonu A a přilehlých volných plochách budou vystaveny také současné sportovní a závodní vozy a motocykly.

Jedinečný svátek milovníků automobilů a motocyklů - Brno Revival Mezi pavilony - připravuje Československý autoklub pro Moravu a Slezsko, který je pokračovatelem tradice organizátora předválečných Velkých cen Československa na Masarykově okruhu.

Brno Revival

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.