Na Moravě se konal mezinárodní fotbalový turnaj pro nevidomé. Brněnskému týmu "držel palce" Lionel Messi

Turnaj nevidomých fotbalistů zná svého vítěze. Je jím řecký tým Pirsos Thessaloniki

Do Bučovic, na Blind Football Cup, se od roku 2013 sjíždějí nejlepší týmy zrakově postižených sportovců z Evropy i ze zámoří. Letos byl v důsledku pandemie počet zahraničních účastníků nižší než obvykle, přesto byl turnaj opět jedinečným zážitkem. Fotbal pro nevidomé se hraje s chrastícím míčem, který hráči vedou a dokážou vypálit na branku s neuvěřitelnou jistotou. Zlatou sošku fotbalisty si odvezl klub Pirsos Thessaloniki z Řecka s 8 body a 2 vstřelenými brankami. Druhé místo vybojoval tým France U23. Pořádající manšaft Avoy MU Brno se umístil třetí.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Nikolaos Gkagkoulis z Řecka, obráncem turnaje se stal francouzský Allan Castel a ocenění pro nejlepšího brankáře odletělo v rukách Luccase Grosseta taktéž do Francie.  Rozdávání medailí a trofejí se letos ujal mistr bojových umění MMA Jiří "Denisa" Procházka.

Brněnští borci se přitom mohli těšit z podpory globální fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Hráč Avoy MU Brno Ondřej Gottlieb je totiž členem OrCam Dream Teamu, který argentinský fotbalista sestavil z inspirativních osobností se zrakovým postižením z celého světa v rámci kampaně společnosti OrCam Technologies. Gottlieb proto obdržel unikátní pomůcku OrCam MyEye, která pomocí umělé inteligence předčítá tištěné texty, poznává barvy a bankovky, pamatuje si obličeje či na základě čárových kódů výrobky všeho druhu. S ohledem na pandemii ji sice nemohl převzít z rukou samotného Messiho, což však nijak nezkalilo radost jeho ani spoluhráčů z týmu Avoy MU Brno, který společnost OrCam Technologies také podporuje.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.