OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brit Brereton získal Grammer Truck Cup 2018

Brit Shane Brereton startující ve FIA ETRC získal letos titul s vozem MAN v Grammer Cup, neboli dříve Promoters Cupu. Bodový příděl je stejný, jako ve FIA ETRC. Ovšem zde jsou jezdci honorovaní, a to až 1100Euro za vítězství. Existují dvě kategorie jezdců Grammer Cup, tzv třída Chrome, tam patří všichni ostatní jezdci, kteří nesplňují kriteria skupiny Titan. Ta je určená jezdcům, kteří vyhráli FIA ETRC v posledních 10letech, byli do 10. místa v předešlém ročníku FIA ETRC, nebo měli Superpole lepší šestého místa v uplynulé sezóně. Kategorizace probíhá vždy s komisí FIA.

Vítěz Grammer Cupu má na každém závodě FIA ETRC své pódium a až 4500Euro odměny. Do Grammer Truck Cupu se započítávají body jen jezdcům z kategorie Chrome.

Nejlépe si tedy na odměnách letos odvezl Shane Brereton, získal 373 bodů, druhý skončil Němec Steffen Faas startující s Mercedesem týmu Tankpool24 a bronzový skončil po sezóně 2018 nováček Oly Janes s Buggyrou. Vojtíšek skončil jedenáctý s 67 body.

Čest a sláva vítězům a těšíme se na závody v roce 2019.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.