První letošní mistrovský závod v motoskijöringu v Letohradě ovládli bratři Šrolerové

Dostatek sněhu, kvalitně připravená rychlá trať, více jak tisícovka diváků, plné parkoviště závodních strojů, tak to byl první závod Orion - Shiva KTM Cup v motoskijöringu. Po dlouhých šesti letech, kdy letohradským pořadatelům nepřálo počasí, se v neděli 15.1. vrátil na trať „U koupaliště“ mistrovský motoskijöring.

foto: P. JansaDo kvalifikačních jízd nastoupili suverénně loňští mistři Josef Mňuk s Filipem Langerem, když dvakrát vyhráli. Ale zdatně jim sekundovali nejúspěšnější jezdci motoskijöringu bratři Šrolerové a překvapivě i Michal Plíhal s Josefem Poulem z SMX Racing Teamu Rudník. Finále však již bylo jednoznačnou záležitostí kláštereckých bratří Šrolerů. Výborně odstartovali a po celý 8-kolový závod před sebe nikoho nepustili. A to jezdec Patrik Šroler nastoupil s bolavými zády a dlouho to vypadalo, že v Letohradě vůbec nepojede. Navíc dokázali po více jak 10 letech vyhrát s dvoutaktním motocyklem. Na stupně vítězů je doprovodili jejich týmoví kolegové Fogl se Sabotou. Ti jezdili nenápadně, ale pokaždé velice rychle. V každé ze svých 3 kvalifikačních jízd dojeli na 2. místě a stejný výsledek zopakovali i ve finále. Na stupně vítězů se dostali i Plíhal s Poulem, kteří byli určitě milým překvapením prvního mistrovského závodu.

Do poloviny finále se dařilo i legendě motoskijöringu Janu Zářeckému. Se svým novým lyžařem Karlem Mlynářem se dlouho drželi na 4. pozici. Loňští mistři Josef Mňuk s Filipem Langerem měli po startu kolizi, která je zdržela stejně jako Lukáše Mohaupta s Václavem Hotovým. Nejvíce na kolizi doplatili další členové Mňuk Racing Teamu Roman Mňuk – Zdeněk Langer, kteří skončili po pár metrech finálové jízdy. Ale takový je motoskijöring, příští závod může mít úplně jiný průběh.

Výsledky:
1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 9:15,81
2. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha 450 4T, 9:21,33
3. Michal Plíhal – Josef Poul, SMX Racing Team Rudník, Suzuki 450 4T, 9:25,17
4. Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:39,88
5. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:42,28
6. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 9:47,67

Motoskijöringový seriál bude pokračovat již příští neděli 22.1.2016 premiérovým závodem v Rudníku.