Bowling - Češi na mistrovství světa postupují do finále!

Tento týden se ve Spojených arabských emirátech po více než třech letech znovu roztočila kola světového šampionátu v bowlingu a to i za české účasti.

Prestižního Mistrovství světa v Dubaji (IBF Super World Championships Dubai 2021) se účastní i kompletní reprezentační výběr České republiky, čtveřice mužů a čtveřice žen, a vstup do celého šampionátu se našim nadmíru podařil.

V soutěži jednotlivců mezi nejlepších 32 mužů postoupila hned trojice našich reprezentantů. Jaroslav Lorenc postupuje z 8. místa s náhozem 2361 z deseti her (průměr 236,1), hned za ním se na 9. místě umístil junior Lukáš Jelínek, který hodil 2341 (234,1) a z 27. místa postupuje i Jan Macek s náhozem 2239 (223,9).

Mezi ženami byla z našich nejlepší Kateřina Beštová na 42. místě, která hodila 2028 (průměr 202,8) a postup mezi nejlepších 32 jí unikl jen těsně. Chuť si ale spravila v soutěži dvojic, kde společně s Annou Petákovou se mezi TOP 32 ženských dvojic dokázali z 31. místa protáhnout a budou tak mít šanci ještě svoje postavení vylepšit.

Adam Vondráček, trenér naší mužské reprezentace postupový úspěch glosoval: „Zařadili jsme se po bok bowlingových velmocí, v TOP32 kromě tradičních favoritů, tedy USA, Švédska a Finska, žadná další země takové zastoupení nemá. Navíc Jarda i Lukáš mají velmi dobrou výchozí pozici do dalších bojů. Držte nám palce“. Šampionát bude pokračovat celý tento a příští týden a kromě finálových bojů jednotlivců a dvojic přinese i soutěže trojic a týmů včetně smíšených. 

Eva Skořepová | PR manažerka České bowlingové asociace

 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting