Bowleři vezou dvě stříbrné medaile z Mistrovství Evropy juniorů.

Český sportovní bowling opět ukázal, že patří k evropské špičce ve všech věkových kategoriích. Potvrdili to i mladí hráči, kteří na Mistrovství Evropy juniorů ve Finsku vybojovali dvě stříbrné medaile. Zuzana Kvasničková a Ema Iwazawa získaly stříbrné medaile ve dvojicích. Druhý cenný kov přidal čtyčlenný tým chlapců. Ondřej Prekop, David Mojka, Jaroslav Zapletal a Jakub Sedláček ovládli kvaBowleři vezou dvě stříbrné medaileBowleři vezou dvě stříbrné medaileBowleři vezou dvě stříbrné medailelifikaci a padli až ve finále s favorizovanými Švédy. 

Letošní příprava na evropský šampionát probíhala velmi intenzivně a trenérský tandem manželů Burianových neponechal nic náhodě. Čeští hráči se ale na šampionátu rozjížděli pomalu. V jednotlivcích jediné umístění v top 10 vybojoval Jaroslav Zapletal. V soutěži dvojic se ale děvčata rozehrála k parádnímu výkonu. "Na Mistrovství Evropy jedu poprvé a naposled. Chci zahrát co nejlépe,“ řekla před mistrovství Zuzana Kvasničková. Její parťačka Ema Iwazava si nejvíce věřila právě v soutěži dvojic. „Největší očekávání mám ve dvojicích se Zuzkou, která hraje poslední rok a tak chci, aby z toho měla radost a aby si to užila." V kvalifikaci se naše děvčata zahrála výborně a umístila se na druhém místě. Do dalších bojů postupovaly nejlepší čtyři dvojice. V semifinále hraném na součet dvou her naše hráčky porazily Dánky těsně 404:401. Ve finále pak nestačily na rozjeté hráčky z Anglie, kterým podlehly 407:489. „Je to pro nás obrovský úspěch. Velkou roli hrály naše šťastné ponožky, které čím více barevné byly, tím více štěstí nám přinesly. Za každým hodem při nás stála malá plyšová vydra, kterou mi Zuzka před mistrovstvím věnovala.  Já jsem nepociťovala nervozitu ani v posledním hodu semifinále, kdy jsem potřebovala dohodit a následně hodit minimálně osm. Usmála jsem se, protože jsem věděla, že to zvládnu,“ radovala se patnáctiletá Ema Iwazava.

Soutěž dvojic se chlapecké části výpravy příliš nevydařila, o to větší odhodlání měli v týmové soutěži. Od začátku kvalifikace se drželi v postupové čtyřce a nakonec celou kvalifikaci vyhráli s průměrem přes 214 kuželek. V semifinále svedli napínavý souboj s Dány, kde v jeho průběhu český tým většinou tahal za kratší konec. Češi se ale nevzdali, bojovali do až poslední kuželky a nakonec zvítězili těsně na součet dvou her 825:822. Ve finále pak prohráli s favorizovanými Švédy 773:872. Ondřej Prekop, bowlingový objev roku loňského roku neskrýval nadšení. „Moje ambice před šampionátem byly velké a v medaili jsem věřil. Pilně jsme trénovali a za tím, co jsme jako tým dokázali, jsme si šli. Jsem nesmírně hrdý na spoluhráče. Děkuji všem, kteří s námi drželi až do posledních hodů a táhli nás k tomuto úspěchu.“  Tato týmová medaile je navíc první, kterou na Mistrovství Evropy český chlapecký tým vybojoval. Dívky se umístily na desátém místě.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.