Bowleři ladili formu před Mistrovstvím Evropy. Lukáš Jelínek druhý na Malta Open.

Čeští bowleři mají za sebou úspěšnou přípravu na nadcházející Mistrovství Evropy. Na mezinárodním turnaji Malta Open vybojoval Lukáš Jelínek druhé místo a Matěj Vojkovský skončil mezi nejlepšími čtyřmi. Turnaje se účastnila více než stovka hráčů ze šestnácti zemí a k vidění byla i perfect game v českém podání.

Početná česká výprava se vydala na mezinárodní turnaj na Maltě. Pro dva české reprezentanty Lukáše Jelínka a Matěje Vojkovského to byl poslední turnaj před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy ve Francii. Lukáš Jelínek začal ve velkém stylu a ovládl celou kvalifikaci na dvanáct her s průměrem 244 kuželek na jednu hru. Matěj Vojkovský zakončil kvalifikaci na čtrnáctém místě. Za zmínku určitě stojí perfect game dalšího českého hráče Radovana Uhera. Tomu se podařilo zahrát maximální nához 300 bodů.

Po kvalifikaci následovala dvě finálová kola, která určila nejlepších šestnáct hráčů turnaje. Následovalo play off na součet bodů ze dvou her. Blízko velkému úspěchu byl Václav Rác, který měl skvěle rozehraný čtvrtfinálový duel s ikonou světového bowlingu Dominicem Barrettem z Anglie. Bohužel závěr druhé hry se Rácovi nevydařil, naopak Barrett prokázal svoje kvality a po boji postoupil. V semifinále na sebe narazili Jelínek a Vojkovský. Jelínek si v první hře vypracoval náskok, který už Vojkovský ve druhé hře nedotáhl. Ve finále byl soupeřem českého reprezentanta Ital Luca Micciche, který v druhém semifinále zdolal Barretta. Italský hráč se ve finále rozehrál k neskutečnému výkonu. S průměrem přes 261 bodů si vytvořil osobní rekord na dvě hry a stal se po zásluze vítězem celého turnaje.

Lukáš Jelínek byl i přes finálovou prohru se svým výkonem spokojen: „Celý turnaj se mi hrálo dobře. Mazání bylo jednodušší, ale někdy to může být i nevýhoda, protože jsou čísla daleko vyšší i u ostatních hráčů. S celkovým druhým místem jsem spokojený a beru to jako skvělý trénink před EMC ve Francii.“

Českou reprezentaci mužů nyní čeká Mistrovství Evropy ve francouzském Wittelsheimu. Trenérský tým vsadil především na mladší hráče. Šanci mezi dospělými dostal šestnáctiletý talent Ondřej Prekop, letošní vítěz českého republikového mistrovství mezi muži. V reprezentaci si dále vybojoval místo Jaroslav Uher, vítěz nedávného mezinárodního mistrovství v polské Bialsko Bialé. Reprezentační výběr doplnil zkušený Zdeněk Minář a především obhájce evropského stříbra z loňského roku Jaroslav Lorenc: „Já osobně mám očekávání pro ME celkem vysoká. Centrum ve Francii dobře známe a daří se nám tam. Nevím, jestli to rovnou bude na obhajobu medaile v jednotlivcích, ale věřím, že se nám ji někde urvat podaří.“

Eva Skořepová - PR manažerka České bowlingové asociace

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.