Bronzový rok českého bowlingu. Bowlerem roku vyhlášen dvacetiletý Lukáš Jelínek.

Česká bowlingová asociace vyhlásila nejlepší bowlery za rok 2023. Český sportovní bowling zaznamenal v loňském roce celou řadu mezinárodních úspěchů. Mezi evropskou i světovou konkurencí si čeští hráči budují patřičný respekt a musí se s nimi počítat.

Bowlerem roku 2023 se po zásluze stal dvacetiletý Lukáš Jelínek, aktuální česká jednička. Jelínek vybojoval bronzovou medaili na Mistrovství Evropy mužů a zvítězil na zlatém turnaji Evropské bowlingové tour, což se mu povedlo teprve jako druhému českému hráči. V rámci celoročního hodnocení evropské tour se umístil na čtvrtém místě a letos si tak zahraje EBT Masters, kterého se účastní nejlepší osmička hráčů celkového pořadí. „Ocenění Bowler roku si velmi vážím, je to moje premiérové. Je to pomyslná třešnička na dortu celé sezóny, která se mi vydařila,“ radoval se Jelínek.

Jaroslav Lorenc vybojoval společně s Ondřejem Trojkem a Zdeňkem Minářem bronzovou medaili na Mistrovství světa ve trojicích a byli vyhlášeni jako nejlepší tým roku. „Obhajoba bronzu z Mistrovství světa je pro mě osobně skvělý úspěch. V roce 2021 byla naše medaile pro někoho možná překvapením. Do Kuvajtu jsme odjížděli s tím, že se od nás medaile očekává a já jsem moc rád, že se nám to nakonec povedlo,“ hodnotil týmový úspěch Lorenc, který do dvé sbírky přidal i individuální bronz z Mistrovství Evropy v soutěži All Event.

Sedmnáctiletý Ondřej Prekop vlétl mezi dospělé jako raketa a byl vyhlášen jako objev roku. Ovládl nejen Mistrovství České republiky juniorů, ale podařilo se mu zvítězit i mezi muži. Na Mistrovství Evropy ECC vybojoval společně s Petrou Otec Hanzlovskou bronzovou medaili ve dvojicích. „Loňský rok bych celkově zhodnotil jako suverénně nejlepším rokem. Probojovat se do mužské reprezentace byl pro mě splněný sen. Cílem na letošní rok je uhrát jakoukoliv medaili na ME juniorů, které se hraje za měsíc a nominovat se na MS kadetů v červenci,“ prozradil svoje úmysly Prekop.

Česká bowlingová asociace také ocenila práci v oddílech a vyhlásila za oddíl roku ProBowling Hustopeče u Brna, který posbíral všechny mistrovské tituly v týmových soutěžích mezi dospělými i mezi juniory.

Prezident České bowlingové asociace Karel Vopička vyzdvihl úspěchy českých hráčů. „Máme za sebou rok, který můžeme pro český bowling nazvat rokem bronzovým. Dva bronzy z mistrovství Evropy mužů, jeden bronz ze soutěže smíšených dvojic na berlínském ECC a hlavně další medaile ze světového šampionátu, opět bronzová. Ale těší nás stejně, jako by byly z cennějších materiálů, protože se na nich kromě našich zkušených hráčů podíleli i nováčci v reprezentačních sestavách, kteří jsou velkým příslibem pro budoucnost.“

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting