Bowler Jaroslav Lorenc na Mistrovství Evropy málem neodcestoval. Nakonec ve Finsku získal stříbrnou medaili!

Jaroslav Lorenc slaví titul evropského vicemistra ve sportovním bowlingu. Cenný kov vybojoval mezi kompletní favorizovanou skandinávskou konkurencí a navíc na jejich domácí půdě – v Helsinkách. Za sebou nechal světová jména bowlingového sportu, jako jsou Jesper Swensson nebo Osku Palermaa.

Přitom nebylo vůbec jisté, zda Jaroslav na evropský šampionát do Helsinek odjede. Minulý týden si při tréninku poranil nohu a na stole již byly náhradní scénáře – obětovat Mistrovství Evropy a soustředit se až na Světové hry v červenci. Naštěstí se díky výborné lékařské péči povedlo dát nohu dohromady a Jarda tak mohl s týmem do dějiště mistrovství odcestovat.

V soutěži jednotlivců se hrálo šest kvalifikačních her. Jaroslav Lorenc zakončil kvalifikaci na výborném druhém místě s průměrem 237,2 na jednu hru. Čtyři nejlepší hráči se pak utkali o titul. V semifinále hraném na jednu hru byl soupeřem českého hráče Fin Niko Oksanen a bojovalo se až do poslední kuželky. Fin v posledním framu chyboval a český hráč tak měl cestu do finále volnou. Zde se utkal s vítězem kvalifikace, skvěle hrajícím švédským hráčem Markusem Janssonem, který se po výhře 279:192 stal zaslouženým evropským šampiónem.

„Stříbrná medaile je pro mě obrovský úspěch, dlouho jsme na ty medailové dveře klepali a teď se nám je podařilo konečně otevřít. Věřím, že tahle medaile nemusí být poslední. V semifinále jsem věděl, že to bude velmi těžký zápas. Nakonec Fin v desátém nedohodil a já dokázal zápas otočit. Ve finále jsem proti Švédovi již neměl moc šanci, on hrál celou soutěž výborně. Finále začal devíti striky, s tím se nedalo moc dělat,“ sdělil po finále své dojmy český hráč.

Jaroslav Lorenc navázal na svoje vítězství na Mistrovství evropských šampiónů ECC v roce 2016 a také na úspěšné vystoupení našich barev na loňském MS v Dubaji. Český bowling se tak opět posunul na pomyslném světovém žebříčku směrem vzhůru.Lorenc.jpg

V silné evropské konkurenci se neztratili ani ostatní čeští bowleři. Jan Macek obsadil v soutěži jednotlivců velmi pěkné jedenácté  místo. Soutěž dvojic se vydařila mladým českým hráčům, Lukáš Jelínek ve dvojici s Jaroslavem Uhrem obsadili desátou příčku. Na programu Mistrovství jsou ještě soutěže trojic a pětičlenných týmů, kde čeští hráči mají také šance na úspěšný výsledek. Stejně jako na účast v závěrečné soutěži Masters, která je připravena pro 24 průměrově nejlepších hráčů z celého mistrovství.