BOSS GP zahájilo v Mugellu z nuly na plný plyn

BOSS GP určená pro závodní monoposty F1, F3000, Auto GP, GP2 přijela do Itálie k prvním závodům letošní sezóny a hned na úvod také přivezla několik překvapení.

Na startu BOSS GP v italském Mugellu se objevila nová auta, noví jezdci a s nimi i nové týmy. Před závody vyvstala otázka pneumatik, neboť pršelo, ale trať zároveň začala osychat. Pirelli Zero nebo mokré Cinturato? Inženýři se při prvních trénincích také zapotili, neboť jezdci toužící zajet nejlepší časy se občas podívali mimo obvyklou stopu a občas s sebou přivezli i kus místní vegetace. Italští jezdci předvedli také Lolu Auto GP ze stejnojmenného seriálu, který sice již neexistuje, nicméně auta mají stále silný zvuk i rychlost, a tak se s nimi Matile a De Lorenzi vydali do boje s Dallarami GP2, které pak ještě doplnily vozy F1 Gerstla a Ehningera, či F3000 Waltera Colacina. Nováčkem na startu se stal i Němec Jackermeier, ale také čechům známý Alexander Seibold, který stejně jako Fidler, Gerstl a Schnitzenbaumer jezdili dříve Sports Car Challenge.

Ačkoliv výběr pneumatik hodně ovliňoval start do závodu, tak někteří přesto zvolili suché gumy, no vítězil ten, kdo obul mokré. Hned na úvod to poznal Ital Marco Giotto s GP2 při prudkém brždění do první zatáčky, Faggionato byl opatrný a hned ztratil několik pozic, toho využil z 11. místa startující Fiedler s Dallarou GP2 a po prvním kole okupoval druhé místo, ovšem z neznámých důvodů musel zastavit v depu a závod pro něj skončil dost nešťastně. Martucci ztratil z počátku hodně času, ale druhé místo si zasloužil a bronzový podest patřil debutantovi BOSS GP De Lorenzimu, když se lehce vzpamatoval z krátkého výletu do štěrkové pasti. V kategorii Open Class zvítězil celkově čtvrtý Ulf Ehninger s Benettonem B197 F1, který zvítězil poprvé ve své kariéře, když Gerstl bohužel obul do loterie nevhodné pneumatiky. Seibold při své premiéře v BOSS GP do první jízdy nenastoupil a Jackermeier skončil pátý.

Start of race 1 with battle for the lead between Ghiotto, De Lor

Druhou jízdu si ovšem podmanil Rakušan Ingo Gerstl se svým Toro Rosso STR F1 všem ujížděl už od první zatáčky a zvítězil tak celkově i klasifikaci třídy Open Class. V té byl druhý opět Ehninger s Benettonem 197 F1 a odvážejí spolu pěkný bodový příděl z úvodního klání v Mugellu. Marco Giotto skončil druhý celkově a vyhrál klasifikaci Formula Class. Jeho Dallara GP2 se ovšem na začátku roztočila a pak začala honička s úspěšným koncem, ovšem až v posledním okruhu. Druhý ve třídě dojel tentokrát Faggionato a třetí De Lorenzi s Auto GP. Smolař první jízdy Del Plano si vše vynahradil a skončil celkově pátý a následoval ho další vůz, který první jízdu nedokončil, tedy Němec Andreas Fiedler.

Siegfrid Stieger – generální ředitel BOSS GP hledá po odloženém klání na Hockenheimu novou náhradu na okruhu F1, nicméně se drží předsevzetí uspořádat letos minimálně 6 podniků a dvě testování.