BOSS GP v zajetí chrámu rychlosti jménem Assen

V Holandsku se konal letošní sedmý a osmý závod série BOSS Series určený především starším vozům F1, GP, F3000 nebo Indy. Assen letos přivítal účastníky BOSS GP společně s DTM, tedy motoristický svátek jaký má být.

Boss GP představil v Assenu nového sponzora firmu Cuvee Sensorium, jejíž láhve jsou ideálním doplňkem motoristických akcí, pro tyto závody mají připravenu speciální edici Sensory Moments.

Ingo Gerstl pak s vozem F1 Toro Rosso STR1 utvořil nový rekord s časem 1: 18,246, čímž překonal svůj loňský čas. Na výstavě v centru Assenu pak společně s Alessandrem Braccalentem demonstrovali sílu závodních formulí na Couthard Road a potěšili tak přibližně 20tis fanoušků.

Jezdci si libovali společného startu s DTM, protože je pak má možnost sledovat velké množství fanoušků. Hans Laub s Forti F1 se po delším čase objevil na závodní dráze a jeho poničený monopost z loňské havárie přivezl dva stříbrné věnce.

V první jízdě zvítězil Ingo Gerst s Toro Rosso STR1, v kategorii Open Class dojel pak druhý Hans Laub z Německa na Forti F1 FG03, třetí skončil Francouz Piter s Dallara WSR 3,5 Turbo a Ulf Ehringer s Benettonem B197 cíl nespatřil. V kategorii Formula Class zvítězil v Assenu Ital Gianluca Ripoli s GP2, před Alessandro Braccalentem na další GP2, kterého znají i příznivci AFR Formel a třetí dojel do cíle další Ital Armando Mangini. Ve druhé závodní jízdě zvítězil opět Ingo Gerstl, přičemž pořadí v Open Class zůstalo stejné, jako v prvním klání, tedy Gerstl, Laub a Piter, Ehringer už do druhé jízdy nenastoupil. Ve Formula Class zvítězil Alessandro Braccalente z Itálie na Dallara GP2, když za jeho zády skončili Marco Giotto a Luca Martucci na dašlích GP2.

Po letní pauze, která nyní přichází, pokračuje BOSS Series dalším závodem v Brně 7. -9. září při Masaryk Racing Days.

Pořadí BOSS GP před Brnem:

Open Class:

Ingo Gerstl (A) – Toro Rosso STR1 F1 – 172 bodů

Piter (F) – Dallara WSR 3,5 Turbo – 104

Phill Stratford (USA) – Benetton B197 F1 – 72

Hans Laub (D) – Forti F1 FG 03 – 44

Ulf Ehringer (D) – Benetton B197 F1 – 22

Formula Class:

Alessandro Braccalente (I) – Dallara GP2 – 161

Marco Ghiotto (I) – Dallara GP2 – 152

Philippe Haezebrouck (F) – Dallara GP2 – 119

Andreas Fiedler (D) – Dallara GP2 – 116

Gianluca Ripoli (I) – Dallara GP2 – 115

Vláďa Rožánek, photo Credit Elfi Images, BOSS GP Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.