Boss GP startuje do 30. závodní sezóny

Je to již přesně 30 let od založení série BOSS GP, která se však dříve jmenovala EuroBoss Series a prošla si také změnou reglementu.

Na startu 30. Závodní sezóny Boss GP nebude chybět ani Juju Noda, ani rychlé postarší ročníky vozů F1 a na diváky i jezdce čeká celkem dvanáct závodů, tedy šest závodních víkendů. České diváky trochu zklame, že ani letos neuvidíme závody Boss GP v ČR, ani k nám letos nezavítá F1 show, jako v minulém roce na Masaryk Racing Days.

Závody se pojedou na úvod na Hockenheimringu 4.-.5. května, pak se závodní kolotoč Boss GP přesune koncem května na Nürnburgring, v červnu zavítá do Assenu v Nizozemí, srpnové závody hostí Red Bull Ring, a závěr sezóny obstarají dva víkend v Itálii, tedy na okruhu Mugello a Misano, který sezónu 2024 uzavře.

Emocionální zážitek z těchto závodů slibuje pěkné pole formulí, které možná letos obohatí bývalí jezdci Maxx Formula, která si letos dává pauzu a tyto jednomístné monoposty tak mohou získat na atraktivitě ještě více. Hlavním partnerem pro pneumatiky letos zůstává Pirelli a se servisem Hollerweger zajistí při závodech dodávku černého zlata.

Do prvního závodu na Hockenheimringu se přihlásilo 22 závodníků z celé Evropy.

Nechybí zde Ingo Gerstl s Toro Rosso, Ulf Ehninger z Německa na Benettonu F1, či Thomas Jakoubek s Lotusem 2010. Ve třídě Open odstartuje do sezóny také bývalí brazilský jezdec F1 Antonia Pizzonia s monopostem Dallara Wold Series 4,5ltr. Třída Formula patří monopostům GP2, kde pojedou i bývalí šampioni Marco Giotto, Simone Colombo z Itálie nebo Florian Schnitzenbaumer, kterého možná ještě vzpomenou fanoušci Interserie z jeho startu v Mostě v roce 2001 na voze Coloni Cosworth F1. Mezi natěšenými jezdci se ukáže i Japonka Juju Noda. Třída Lights patří vozům F3000, F Nippon nebo Formel Renault V6.

Vláďa Rožánek | BOSS GP 2024 | Foto Angelo Poletto / Boss GP

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.