Boss GP po Francii následuje letní pauza

Po French Historic Grand Prix na Paul Ricard následuje v Boss GP letní pauza před Masaryk Racing Days.

Již tři závody letos absolvovali jezdci Boss GP, tedy seriálu určeném starší technice F1, F3000, IndyCar a GP2 nebo Auto GP. Posledně jmenovaný seriál se ve snaze zachránit na chvíli s Boss GP spojil, ale ani toto spojení dlouho nefungovalo a jezdci se s vozy Auto GP v seriálu Boss GP objevují spíše sporadicky. Při French Historic Boss GP viděli diváci ovšem několik dnes už historických F1.

První F1, která se zde představila byla Toro Rosso SRT1, se kterou zde nechyběl Rakušan Ingo Gerstl. Němec Jackermeier přivezl Toro Rosso STR3, ale svezl se s ní pouze v úvodních volných jízdách, pak přesedlal na Dallaru GP2. Tím ale výčet F1 zdaleka nekončí. Další F1 přivezl Ulf Ehninger, a to Benetton 197B F1. Poslední plnokrevný vůz F1 dovezl na Paul Ricard domácí jezdec Didier Sirgue. Jaguar R2 patřil právem k ozdobám tohoto závodu Boss GP. Další vůz Jaguar R3 vlastní ještě Ital Ponzio a Nizozemec Van Eerdt R5, ale ti bohužel do Francie ke třetímu závodu nepřijeli. Ve třídě Open pak startoval s modifikovanou Dallarou WS Lotyš Harald Schlegelmich. Pod Portugalskou vlajkou zde startoval velmi úspěšně i Zdeněk Chovanec Lopez.

Mezi F1 v obou dvou závodech dominoval Ingo Gerstl, který začínal v Interserii v 90-tých letech s vozy F3000 a IndyCar a znají ho i mostečtí diváci, ale BOSS GP už bohužel do Mostu nejezdí, v roce 2002 se zde v Euroboss zabil Frederico Careca, pod vlastním jménem Friedrich Glatz. Dvakrát druhý dojel Ulf Ehninger s konstrukcí Benetton F1 a bronzová místa zbyly na domácího Didiera Sirgue s Jaguarem R2.

Ve třídě Super Lights vyhrál dvakrát mladý Rakušan Alexander Geier na Tattus WS Renault V6 3,5ltr, před svým krajanem Andreasem Haslerem na Dallara WS Nissan 3,5ltr.

V nejpočetnější skupině Boss Formula si první jízdu užíval v čele klasifikace třídy Zdeněk Chovanec Lopez, startují pod Portugalskou vlajkou, ovšem kořeny má zde v Česku, porazil i Simone Colomba a Marco Giotta na Dallarách GP2, čtvrté místo odvezl do Itálie překvapivě Francesco Malavasi a pátý závod dokončil Monačan Matille s Auto GP. Startovali zde i další domácí borci Peyre, Moretti a Girardet.

Druhý závod opět patřil Chovanci Lopezovi, před Italem Colombem a bronzový podest v Boss Formula odváží Mark Faggionato s Dallarou GP2. Francouz Girardet dokázal s Dallarou WS V8 vybojovat pátou příčku v klasifikaci nejpočetnějšího závodního pole rychlých formulí.

Nyní má BOSS GP letní pauzu, po které však již následuje závod při Masaryk Racing Days v Brně, kde patří BOSS GP k pravidelným hostům.

Pořadí BOSS GP před Masaryk Racing Days 2022:

F1 Class:

Ingo Gerstl (A) – Toro Rosso STR1 – 150

Ulf Ehninger (D) – Benetton B197 F1 – 116

Thomas Jackermeier (D) Toro Rosso STR3 – 44

Open Class:

Harald Schlegelmilch (LVA) – Dallara WS 4,5ltr – 150

Anton Werner (D) – Dallara IRL – 44

Formula Class:

Zdeněk Chovanec Lopez (PT) – Dallara GP2 – 147

Simone Colombo (IT) – Dallara GP2 – 135

Marco Giotto (IT) – Dallara GP2 – 100

Super Lights:

Andreas Hasler (A) Dallara WS Nissan – 119

Alexander Geier (A) Dallara WS Renault – 44

Vláďa Rožánek, Boss GP 2022, foto Hugues Laroche a Photo Classic Racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.