BOSS GP po Brně spěje k velkému finále

Sezóna jedné z nejrychlejších sérií v Evropě BOSS GP doplouvá k velkému finále, které se uskuteční 1.-3. října v Monze.

Po závodech na italských autodromech v Mugellu a Misanu a jednom představení v Rakousku na Red Bull Ringu se závodní série BOSS GP přesunula na jeden z posledních letošních závodů na Masaryk Racing Days do Brna. Coronavir i letos trochu ostříhal kalendář, ale taková doba tu je a musíme se s tím nějak vypořádat, některé závody se odjely s diváky, jiné nikoliv. Brněnskému klání BOSS GP přihlíželo celkem početné divácké pole, protože k vidění bylo o víkendu hned 19 závodů různých sérií a BOSS GP odjel dvě závodní jízdy.

Krásné slunečné počasí rychlým vozům BOSS GP vyhovuje, neboť přilnavost dělá divy. K závodům do Brna přijelo celkem jedenáct vozů, především specifikace Dallara GP2, ale diváci viděli i dva vozy F1. Ingo Gerstl přivezl F1 Toro Rosso a druhý zvučný stroj F1 pilotoval Ulf Ehninger, a to Benetton B197. Třídě Formula Class vévodí italští jezdci, velký krok k zisku titulu udělal i Marco Giotto, který s náskokem 54 bodů po Brně už o něj vlastně ani nemůže přijít, protože maximální počet bodů pro rozjížďku může obdržet 25 bodů.

Ve třídě Open Class dominoval Ingo Gertl a dvakrát s Toro Rosso STR1 Cosworth V10 z roku 2006 zvítězil stylem start cíl. Gerstl jezdící dříve i Interserii v Mostě bohužel nemá v této třídě pořádnou konkurenci a počtu titulů se vyrovná rekordmanovi Klassi Zwartovi z Nizozemí s Jaguarem R5, ten ovšem přes svůj pokročilý věk do Brna nedorazil, nepřijel ani Ital Ponzio, a tak dvě druhá místa s poněkud starším strojem Benetton B197 odvezl Němec Ulf Ehninger.

V Brně se v kategorii Formula Class konalo také jedno překvapení sezóny, když závod nevyhrál žádný Ital, ale Lotyš Harald Schlegelmilch, tedy bývalý profesionál z F3. V prvním závodu měl kliku, když palivové čerpadlo opravili deset minut před startem, ale na to už se v historii nebude nikdo ptát. První jízdu na něj po startu vyvíjel Marco Giotto velký tlak, ale bohužel se musel nakonec spokojit se stříbrným věncem. Ve druhé jízdě pak odstartoval lépe Giotto, ale v zatáčkách ho Schlegelmilch dokázal předjet a pak už si vítězství nenechal vzít, s Lotyšem budou muset Italové začít hodně počítat na stupně vítězů. Dvě třetí místa vybojoval Ital Luca Martucci s Dallarou GP2. Bramborové medaile zbyly na dalšího Itala Simone Colombo a pětici nejúspěšnějších uzavřel Němec Walter Steding.

Celkově tedy vede Giotto, před Colombem a Martuccim, následuje Neměc Andreas Fiedler, kterého známe ze závodů Sports Car Challenge a Schlegelmilchs se před posledním klání zařadil na pátou příčku. Desátá příčka patří zatím Rakušanu Ferstlovi, kterého spíše znají příznivci závodů do vrchu.

Grand Finále sezóny 2021 pojedou účastníci BOSS GP na Monze 1.-3. října.

Vláďa Rožánek, BOSS GP 2021

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.