BOSS GP Brazilci vládli Misanu

Pořadatel závodů v Misanu PKN Motrsport tentokrát zvolil pro předstartovní ceremoniál tanečníky Samby a po závodě se ukázalo, že Brazilci měli dobrý důvod k oslavám.

Absence vozů F1, pro které není bohužel okruh v Misanu schválen, znamenala změnu preferencí na hlavního favorita, kterým se pro závod v Misanu stal bývalí jezdec F1 Antonio Pizzonia. Jeho dvojité vítězství znamenalo první double pro vůz Dallara World Series V8. Jeho soupeřem s podobnou konstrukcí byl Ir O´Connell, ovšem ten víkend v Misanu bojoval spíše s elektronikou svého vozu. Do kokpitu se v Boss GP přihlásil i další Brazilec Adriano Buzaid a objevil se další nováček Rakušan Rupprechter s vozem Dallara GP2, který vyměnil za prototyp ze Sports Car Challenge.

Kvalifikaci ovládli Brazilci Pizzonia a Buzaid, před Lotyšem Schlegelmilchem, Fabian Vettel skončil šestý a pole čítalo i bez F1 celkem 18 vozů.

Pizzonia s vozem Dallara World Series V8 zvítězil v první jízdě a O´Connell ze stejné kategorie Open skončil až šestnáctý, ale ve skupině mu to stačilo na druhé místo. Nejnabitější skupinu Formula ovládl v prvním případě Lotyš Harald Schlegelmilch, před Adriano Buzaidem a bronzovou příčku obsadil v Misanu Simone Colombo. V kategorii Super Lights dojel první Henry Clausnitzer s Tattus Renault 3,5ltr, před Italem Walterem Colacinem na Lole F3000. Giulio Tine s další F3000 cíl bohužel neviděl a nestartoval ani ve druhé jízdě.

Druhý závod celkově opět opanoval rychlý Brazilec Antonio Pizzonia a porazil Buzaida a Schlegelmilcha.

Třetí místo v kategorii Formula obsadil Colombo, před Giottem a Malavasim. Hned šestice Italů měla nad zbytkem pole národnostní převahu. Nováček Rupprechter s Dallarou GP2 dojel v první jízdě ve své kategorii Formula jedenáctý a druhou nedokončil. Henry Clausnitzer dokázal opět porazit Lolu F3000 domácího Waltera Colacina a dojel si v Super Lights pro další zlatý věnec.