OffROAD Maraton Janovice: Boje o tituly a speciální ceny se zostřují!

Předposlední díl OffROAD Maratonu se jede tuto sobotu 11. října v Janovicích nad Úhlavou. Motorkáři a čtyřkolkáři letos naposledy pojedou tři hodiny, automobilové posádky šest hodin. Šanci vylepšit si skóre dostanou i děti, mladší a starší junioři. Vzhledem k bodovému napětí v mnoha kategoriích půjde o velmi napínavé boje. Tomu bude odpovídat i trať, která stejně jako loni prověří rychlou jízdu i technické dovednosti jezdců. OffROAD Maraton Janovice začíná v 7:00 startem čtyřkolek na tři hodiny. V 10:30 budou o důležité body v sezoně bojovat motorkáři. V obou závodech dospělých startují zároveň i starší junioři na celých 60 minut. Motorky a čtyřkolky si letos naposledy zazávodí celé tři hodiny. V závěrečné Ředhošti je čeká dvouhodinovka, auta čtyřhodinovka. Mezi 14:00 a 15:00 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati.  V 15:30 se posádky vozidel všech kategorií vydají do šestihodinového klání. 

ilustrační

Konec sezony se blíží a jde do tuhého. Seriálový mistrovský pohár je žádanou trofejí ve všech kategoriích. Stejně jako speciální ceny ročníku. Nejlepší motorkář dostane startovné a technické zázemí na Intercontinental rally 2015 do Dakaru, které věnuje VYPE racing team. Nyní má k němu nejlépe našlápnuto Bohumil Michálek z Enduro teamu Velká, který vede absolutní pořadí dle počtu najetých kilometrů. Vítězství ale ještě nemá jisté. Po šesti závodech OffROAD Maratonu ho dělí pouhých osm kilometrů od druhého Rudolfa Lhotského z týmu Stavební mechanizace Lhotský! Motivaci k co nejlepšímu umístění mají i pohároví jezdci v jedné stopě. Nejlepší motorkář v této třídě (opět dle součtu kilometrů) dostane poukaz v hodnotě 40 tisíc korun na nákup motorky AJP PR5 ve společnosti Street moto s.r.o.

Celkovou tabulku čtyřkolek nyní vede Martin Švanda z Quadservisu Špak. Od druhého Rudolfa Dvořáka z Teamu Max 2 ho sice dělí 30 kilometrů, vyhráno ale zatím nemá. Jsou před ním ještě dva závody a startovné na Intercontinental rally z rukou pořadatele tohoto závodu získá ten nejlepší až na konci sezony.

offroadmaraton

Stejnou speciální cenu dostane i nejúspěšnější automobilová posádka. Pomalu ale jistě si pro ni jede RP interier s Rostislavem Plným v čele. Během letošního roku nezaváhal a v prachu i v blátě držel svůj Polaris pevně v rychlé stopě. Nicméně líté boje proběhnou i v jednotlivých kategoriích, v nichž některé závodníky od sebe dělí pouhý bod. Bude se na co dívat. Zveme všechny, co milují pořádný podzimní adrenalin!

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting