Boj o dvojnásobné body očekává Slovakiaring

Carboniacup se opět přehoupne do druhé poloviny sezóny, a to dvojzávodem na Slovakiaringu, který nedávno hostil FIA ETRC a FIA WTCR. Dvojnásobné body tedy udělají některým jezdcům radost a další budou muset zase kousek toho závodního umu přidat. Trať na Slovensku má skoro 6km, tedy přesně 5922m, pěkné horizonty a rychlé zatáčky. Některým vozům svědčí více, tak uvidíme, komu se povede odvézt dvojnásobný příděl.

Zatím máme přihlášeno 72 vozů a dočkáme se snad i prvního vozu v divizi D5, tedy formulí nad 2000ccm, do závodu se přihlásil Němec Thomas Dehnel na Formuli F4 z teamu Procar Motorsport. Ve formulích si odbude premiéru Tomáš Mohelnický s Glorií C8F a Petr Zelenka zase v týmu Effective Racing s formulí Renault. Celkem našlapaná bude skupina A, kde se přihlásilo 32 vozů, tedy velmi pěkná konkurence.

Ve skupině A pojede Dušan Kouřil s novým Fiatem S1600 proti Matěji Chabrovi na VW Golf 3, A1 pak přivítá Roberta Pecinu na Hondě. V A2 pojedou proti sobě Vít Martinovský na Hondě Type R a s další Hondou vyrazí Jiří Zeman, a to s CRX. Ve skupině A3 se představí Miroslav Látr s BMW 130, Polák Saczinski s Porsche 944, Němci W.Förster a F.Handschke na BMW, Petr Majer na Cliu, Karel Hrabáň na BMW 130i ale uvidíme po 2letech odpočinku také Tomáše Raise s BMW M3 týmu BP Autosport. Velmi našlapaná A4 přivede ke startu Andreje Somogye s VW Golf, Jiřího Procházku s BMW Z4, Olafa Haeusnera a Otto Svobodu na BMW M3, Karla Kováče s BMW Z3M, Martina Šípka a Michala Vítka na BMW M3 GTR, Petera Fechta na VW Golf  V, Jáchyma Galáše s Cliem a Nico Dauerera se Seatem Leon. A5 a A6 opět pojedou Ferrari 550 Maranello a F430, tedy Jiří Sedlák a Lubomír Světinský, V A7 pojede Josef Dauerer na VW Scirocco a v A8 Milan Valášek s Ginnetou G50 GTR. Nejsilnější vozy skupiny A9 pojede Libor Milota s Porsche GT3, Rudolf Machánek s Mercedesem AMG GT3, Rakušan Michael Oliver s dalším Porsche GT3 a do pořadí na stupních vítězů budou chtít zcela jistě promluvit i další tři Rakušané Luger, Gürtler a Weberhofer na Opel Omega DTM, BMW M3 V8 a Omega V8 Star.

V sériových vozech B1 pojede Martin Bakeš na Hondě CRX, v B2 Martin Čábela s Cliem a Pavel Zeman s Mazdou RX. Souboj Alfa vs BMW předvedou v B3 Lukáš Liebzeit, Tomáš Beneš a Lukáš Kaňka proti BMW Ondřeje Kupky a Zdeňka Čurdy. V B4 pojede Lukáš Hanzl na Hondě Civic Type R s Radkem Zimmerem na Lotusu Exige a Lukáš Valdmann na BMW M3. V Nejsilnějších B5 si to rozdají Standa Šedivec s Corvette ZR1, Luboš Sázava s Porsche 911 a Miroslav Beer se Subaru.

Speciální vozy skupiny C přivítají v C1 nejen Čecha Roberta Wolfa s Performerem, ale také jeho australské, či italské konkurenty, tedy O'Briena a Chermaze na vozech stejné značky, premiérově se objeví také Revolution Gottfriede Hatze, či Pacemaker Friedricha Franze. Chybět nebude známý Rakušan Karl Heinz Matzinger. Mezi prototypy C2 pojedou o body nejen Rakušané Krammer a Maurer na Caterhamech, ale také Slovák Rudolf Radič na Radicalu a český matador Milan Svoboda s Normou M20F. V C3 se mezi Caterhamy objeví Jakub Kirchner, Ondřej Hejduk, Mi Vi a Tomáš Frank, a C4 pojedou Jakub na Martin Křečkové na Caterhamech proti jedinému KTM X Bow Jana Marečka.

Skupina D formulových vozů přivítá sice jen 8 vozů, ale nebude chybět Honza Rieger s Glorií C8F, kterému přibude konkurence v D1, a to Tomáš Mohelnický na stejném voze. Skupina do 2000ccm tedy D4 má ve startovní listině Václava Laušmanna,Matthiase Starka, Güntera Weisse, Pavla Machuldu a také Petra Zelenku nově startujícího za Effective Racing. Thomas Dehnel pak připraví premiéru v D5 na stroji formule F4 za Procar Motorsport.

V TOP deset zatím vede Otto Svoboda, před Rakušanem A.Krammerem a Lukášem Valdmannem.

Vláďa Rožánek a PET

Carboniacup 2018

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.