Bod a trofej na závěr sezóny

Ani veterán kategorie Moto3, jímž Jakub Kornfeil bezesporu je, nepamatuje tak hektický poslední závod sezóny, jakým bezesporu byl ten víkendový ve Valencii. Jakuba Kornfeila čekal, letos téměř tradičně, start do závodu ze zadních pozic. Chtěl tedy zabojovat v závodě, a doufat že z toho i s trochou štěstí bude uspokojivý výsledek na závěr sezóny 2019. 

Jen několik minut předtím než měl Jakub Kornfeil vyrazit na grid, se objevila závada na elektroinstalaci jeho motocyklu KTM. Tu se naštěstí podařilo jak odhalit tak i odstranit a Jakub absolvoval zahřívací kolo. Start byl navíc mírně odložen, když po pádu dvou jezdců v zavádějícím kole, bylo nutné závodní dráhu vyčistit. Další prodleva pak nastala poté, co v třetím kole došlo k řetězové havárii a Ital Foggia musel být převezen do nemocníce na vyšetření. Následoval restart do 15-ti kolového závodu na jehož konci si Jakub Kornfeil připsal sice jen jeden bod do tabulky, ovšem i tak si z Valencie odváží jednu trofej. Na konci každé sezóny totiž odměňuje značka pneumatik Dunlop jezdce, který v jejím celém průběhu předjel v závodech největší počet soupeřů. A tohle ocenění patří letos právě jemu.      

Jakub Kornfeil: "Seděl jsem na motorce a k opuštění pit lane zbývalo jen pět minut, když jsme přišli na to, že motorka nejde nastartovat. Za pomoci techniků z KTM jsme nalezli nedostatečně zaizolovaný kabel, který zkratoval motor. K mému štěstí byl start navíc nepatrně odložený kvůli čistění dráhy, tak se to podařilo odstranit. První start i úvod závodu než došlo k přerušení červenou vlajkou, byl v pořádku. Zadní zvolená měkčí směs fungovala za stále dost chladných podmínek dobře. Do restartu jsem nechtěl vyrazit s opotřebovanou pneu a jedinou novou k dispozici jsme měli pouze tvrdší směs, od níž jsem očekával, že by mohla fungovat lépe, což se nakonec nepotvrdilo. I přes drobné problémy jsem rád, že jsem si na závěr celkem zazávodil, že neodjíždím domů s prázdnou a alespoň ten bod jsem získal. Vždyť by to bylo smutné loučení s týmem, kde jsem strávil tři sezóny. Chtěl bych pak zároveň tímto všem, co mne v průběhu těch let podporovali moc poděkovat a celému týmu popřát do budoucna vše nejlepší. V mé mysli bude vždy spousta vzpomínek na okamžiky, které jsme společně zažili."

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.